Problem ze strukturą event case

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
alek1292
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2016 23:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Problem ze strukturą event case

Post autor: alek1292 »

Jestem w trakcie realizacji projektu. Przy testowym uruchomieniu aplikacji z front panelu okazuje się że użytkownik musi kliknąć dwa razy na ten sam klawisz np( 1,2...itp) żeby został on wyświetlony. Wyświetlanie też następuje w dziwny sposób. Nie moge znaleść przyczyny a jej znalezienie jest konieczne w dalszej realizacji mojej pracy. Oczywiście próbowałem z mechanical action ale to nie działa. Przykładowo ustawienie akcji switch when relased niby rozwiązuje mój problem ale wprowadzone wartości przez użytkownika nie są poprawnie interpretowane przez program. (stan sprawdź hasło wogóle się nie załącza) Ustawienie akcji latch when relased (tak jak jest domyślnie ustawione) powoduje że musze naciskać przycisk dwa razy co jest bardzo uciążliwe.

Jeżeli chodzi o sam program to po wpisaniu przykładowo 0000# ma podświetlać diode oznaczoną jako w tym przypadku jako "Wejsciowa" ( co odpowiada załączeniu strefy)hasło 1111# lub 2222# 3333#,4444#,5555#....ma podświetlać inną strefe itp. Ma robić o wiele więcej rzeczy ale na razie chce uzyskać ten efekt. Postanowiłem skorzystać z event driven state machine. Jak użytkownik na bieżąco wciska przyciski to musze te dane w jakiś sposób zobrazować na wyświetlacz który jest string indykatorem. Użyłem elementu połączenia łańcuchów znaków ale potem zachodzi potrzeba żeby powstały łańcuch znaków dać na wejście maszyny stanów żeby sprawdzić czy powstały łańcuch znaków odpowiada załączeniu strefy.

Podejrzewam że przyczyną może być zastosowanie feedback node (samo labview go dodało) ale nawet jeśli tak jest to nie wiem jak inaczej.
Będe wdzieczny za wszelką pomoc wszelkie wskazówki porady

https://megawrzuta.pl/download/ebebc9a1 ... 80bbe.html link 1 do vi
http://uploadfile.pl/pokaz/1302679---obfd.html link zapasowy
SNT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2013 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Problem ze strukturą event case

Post autor: SNT »

bo masz tam feedback
poza tym nie zalaczyles enuma
na szybko program do wpisywania liczb i ich wyswietlania.
warunki musisz sam sobie dorobic.
Liczby sa wpisywane na podstawie Label. Jak chcesz to mozesz z eventa usunac # oraz * i zrobic dla nich inne warunki.
Jakby co to pisz. w miare mozliwosci pomoge.
Załączniki
Program.vi
(7.9 KiB) Pobrany 430 razy
alek1292
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2016 23:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Problem ze strukturą event case

Post autor: alek1292 »

Witam
Mam kolejny problem tym razem z kompilacją. Chodzi o to że program działa tragicznie wolno (przy wciśnięciu run trzeba czekać ~30s na rozpoczęcie działania) i nie wiem co może być tego przyczyną. Chciałbym żebyście zobaczyli czy tak samo wolno chodzi u was. Nie moge nic zrobić bo non stop się zawiesza nawet przed przyciśnięciem przycisku run wtedy kiedy go nie odpaliłem (przy kopiowaniu jakiegoś elementu z block diagramu czy wykonywaniu innych operacji w block diagram). Zrobiło się to nagle nie pamiętam kiedy i nie mam możliwości pobrania wcześniejszej wersji mojego projektu.Przestrzeń Block diagram nagle się powiększyła do tego stopnia że trzeba używać suwaków do przesuwania okien. Z pisaniem warunków sobie dam rade ale nie wiem jak uporządkować block diagram żeby wszystko zmieściło się w jednym oknie (bo podejrzewam że przez to program działa tak wolno) Moze ktoś ma dobry komputer i zdoła to naprawić. Wciśnięcie opcji clean up diagram natychmiast powoduje ze cały program się zawiesza. Próbowałem ręcznie zmniejszyć te okna w block diagramie ale nie jest to możliwe. Pliki w załączniku
http://uploadfile.pl/pokaz/1309501---vpb7.html
http://uploadfile.pl/pokaz/1309502---qzn3.html
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Problem ze strukturą event case

Post autor: smiga »

Na tym forum bardzo prosto dołącza się załączniki do wypowiedzi - sprawdź, a zobaczysz, że więcej osób będzie chciało Ci pomóc. Wrzucanie załączników na jakieś stronki przepełnione reklamami i innymi śmieciami, strasznie odstrasza, czyli nikomu nie chce się pobierać Twoich VI'ów.
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ