Licznik impulsów protokątnych

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Imaginatyk
Posty: 14
Rejestracja: 14 paź 2016 15:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Licznik impulsów protokątnych

Post autor: Imaginatyk »

Cześć wszystkim,

potrzebuję pomocy przy zbudowaniu aplikacji w LabVIEW, która będzie zliczała impulsy prostokątne sygnału TTL zadanego z generatora. Sygnał będzie podany na kartę pomiarową USB-6009. Zbudowałem program, gdzie na wejściu umieściłem odczyt z kanału, następnie w pętli dałem odczyt, lecz nie zbiera mi danych. Nie wiem do końca na które wejście tej karty mam też podać sygnał. Czy ktoś mógłby pomóc w tej kwestii?
Awatar użytkownika
ksyhu
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2009 19:15
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Licznik impulsów protokątnych

Post autor: ksyhu »

Pokaż kod. Możesz na początek zrobić akwizycję z NI MAX, przygotować taski, sprawdzić działania, podłączenie (help przy karcie z MAXie), a jak wszystko będzie działać eksportować do LV.
Często prowadzę z sobą długie rozmowy i jestem przy tym tak mądry, że czasami nie rozumiem ani jednego słowa z tego, co mówię.
Awatar użytkownika
skoziate
Administrator
Posty: 245
Rejestracja: 06 mar 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Licznik impulsów protokątnych

Post autor: skoziate »

Ja dodam od siebie, że jeśli zbierasz sygnał przy pomocy linii TTL, to ta ma wewnątrz 4.7 kΩ pull-up do 5 V. Dlatego ważne jest co jest źródłem sygnału, jaką ma impedancję wyjściową i jak jest podłączone. Czy możesz też dodać schemat połączenia sygnału i pozostałe informacje na temat źródła?
Pozdrawiam,
Sebastian
Imaginatyk
Posty: 14
Rejestracja: 14 paź 2016 15:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Licznik impulsów protokątnych

Post autor: Imaginatyk »

Kod wyglada tak. Taska zrobiłem. Niestety nie mam dostępu bezposrednio do karty, gdyż jest to karta uczelniana. Sygnał podałem na wejscie karty PF1 (nie wiem czy odpowienio-prosze o weryfikacje).
Załączniki
licznik1.png
Imaginatyk
Posty: 14
Rejestracja: 14 paź 2016 15:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Licznik impulsów protokątnych

Post autor: Imaginatyk »

skoziate pisze:Ja dodam od siebie, że jeśli zbierasz sygnał przy pomocy linii TTL, to ta ma wewnątrz 4.7 kΩ pull-up do 5 V. Dlatego ważne jest co jest źródłem sygnału, jaką ma impedancję wyjściową i jak jest podłączone. Czy możesz też dodać schemat połączenia sygnału i pozostałe informacje na temat źródła?
Źródłem sygnału jest zwykły generator dds, jaki uda mi się dostać na uczelni. Sygnał odbieram z wyjścia TTL i podaje go na wejscie karty PF1 (wejscie cyfrowe) i tu uwaga: nie wiem czy dobrze zadaje ten sygnał.
ODPOWIEDZ