Wykres z czasem na osi x

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
mradalbert6
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2014 09:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Wykres z czasem na osi x

Post autor: mradalbert6 »

Hej,

Próbuję zrobić wykres z wartości, które otrzymuję komunikując się z urządzeniem zewnętrznym. Chciałbym, aby na osi X był rzeczywisty czas działania programu zaczynając od 0 i abym mógł zmieniać zakres czasu, np. żeby się wyświetlało tylko ostatnie 10 sekund. Brzmi całkiem prosto, ale nie wychodzi, a w necie w sumie nie znalazłem nic pomocnego. Próbowałem z waveform chart zmieniać dynamicznie x scale minimum i maximum ale migał wykres, więc coś robię nie tak. Widziałem sporo postów odradzających waveform chart, może powinienem użyć innego wykresu ale nie mam pomysłu.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mnawotka
Posty: 55
Rejestracja: 15 lut 2016 20:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Wykres z czasem na osi x

Post autor: mnawotka »

Wartość którą otrzymujesz ma zawsze taki sam interwał pomiędzy kolejnymi próbkami ?

Graph XY wybrać i go odpowiednio skalować, wiadomo na X podajesz czas na Y wartość, później możesz skalować.

Jeżeli interwał masz stały to można użyć waveform graph.
mradalbert6
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2014 09:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Wykres z czasem na osi x

Post autor: mradalbert6 »

Właśnie kolejne próbki przychodzą w różnych odstępach czasu. Ja chciałbym aby kolejny punkt wykresu był rysowany w momencie przyjścia próbki a na osi x odświeżał się wtedy czas rzeczywisty przyjścia próbki, ale liczony od 0, tj. od początku działania programu. Załączam program który spełniałby moje oczekiwania gdyby nie to, że na osi X jest aktualna godzina a nie czas działania programu. No i też przedział czasu dobrze byłoby zmieniać, żeby móc wyświetlić kilka pomiarów w oknie. Bo jeśli pomiary będą przychodzić rzadziej niż zakres to będzie ciągle łączyć tylko dwa pkt w oknie wykresu. Przyciskiem symuluje się odczyt kolejnego pomiaru.
Załączniki
wykres2.vi
(13.55 KiB) Pobrany 450 razy
mradalbert6
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2014 09:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Wykres z czasem na osi x

Post autor: mradalbert6 »

Problem rozwiązany. Znalazłem pomocny artykuł na: https://decibel.ni.com/content/docs/DOC-9065.
Załączniki
wykres3.vi
(16.78 KiB) Pobrany 453 razy
ODPOWIEDZ