Błędnie wyświetlona wartość w kontrolce

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
SoulReaver
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2013 18:47
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Błędnie wyświetlona wartość w kontrolce

Post autor: SoulReaver »

Witam
potrzebuję obsłużyć pliki UFF, więc chciałem przejrzeć jakieś przykłady z biblioteki LabVIEW.
Wczytałem przykład "Read Time Waveforms with Records (UFF File).vi", wskazałem wybrany plik UFF do wczytania.
Zobaczyłem przebieg wczytanego sygnału i super ... ale nie spodobał mi się opis tego co wczytałem. W pliku znajdują
się zarejestrowane przebiegi sygnału z trzech akcelerometrów, tymczasem kontrolka mówi mi, że to pomiar masy.
Sprawdziłem w pliku, w odpowiednich polach wpisane wartości odpowiadając przyśpieszeniu, więc nie wiem skąd ta masa.
Następnie obejrzałem probami, co się dzieje "pod spodem" i zauważyłem, że przed samym wskaźnikiem (indicator) w klastrze
Enum ma wartość Acceleration, natomiast już sam wskaźnik wyświetla Mass.
Jest to bug wersji 2012 czy może jest jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu? Zaznaczam, jest to przykład z biblioteki LV
(czyli HELP >> Find Examples), którego nie poddałem żadnej edycji, poza dodaniem sond, a.k.a probów.
Załączniki
LABVIEW another bug.png
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Błędnie wyświetlona wartość w kontrolce

Post autor: aaddaas »

Spróbuj może stworzyć constanta tego clustera i podłączyć go do bundle... Może w tym miejscu tworzą się jakieś przekłamania?
Obrazek
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Błędnie wyświetlona wartość w kontrolce

Post autor: PiDi »

Wygląda na niezgodność elementów zdefiniowanych w ringu - inaczej jest skonfigurowane to, co wychodzi z bloczka, a inaczej to, co się wyświetla. Wrzuć kod i przykładowy plik, żeby można było powiedzieć coś więcej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ