zapis do pliku

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
tomwisnia
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2016 17:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

zapis do pliku

Post autor: tomwisnia »

Witam,
dane (stringi) przesyłane są przez serial co 1s i porównywane ze stringami w programie w zależności od stringu jest wyświetlany obraz z picture ring.
Chce aby dane były zapisane do pliku ale tylko 1 wartość bo przeważnie są takie same a gdy nastąpi zmiana to znowu zapis np.
nadlatują dane:
npl -->zapis do pliku
npl
npl
nmi --> zapis do pliku
nmi
nmi
npl --> zapis do pliku
npl
itd.
1 problem.jpg
Obecnie działa mi to w pętli while i zapisuje wszystkie wartości. Próbowałem z Event structure ale nie wykrywa mi zdarzenia zmiany w picture ring tj. Ring2=0 lub Ring=1 pomimo że obraz się zmienia.

I jeszcze jedna sprawa w jaki sposób można zmienić aby dane w text string były zapisywane od góry bo domyślnie jest że są zapisywane od dołu (żeby sprawdzić ostatnią wartość trzeba przewijać paskiem)?
2 problem.jpg
Proszę o poradę bo już nie mam pomysłów
Awatar użytkownika
cyjan1
Posty: 63
Rejestracja: 08 paź 2012 11:55
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: podkarpacie

Re: zapis do pliku

Post autor: cyjan1 »

Event Case w Twoim programie nie zadziała. Użyj rejestru przesuwnego (Shift Register) do przechowywania poprzedniej wartości odczytanej z portu szeregowego. Następnie porównuj bieżący string z wartością poprzednią i zapisuj wyniki tylko kiedy są różne.
Zmianę obrazka na Ringu też można uprościć jak na rysunku.
Staraj się unikać zmiennych lokalnych.
Załączniki
shift register.png
shift register.png (10.47 KiB) Przejrzano 7037 razy
Pozdrawiam
Zenek
tomwisnia
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2016 17:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: zapis do pliku

Post autor: tomwisnia »

Dzięki kolego pomogło , teraz zapisywanie działa tak ja chcę.

Odnośnie 2 problemu która właściwość odpowiada czy dane w text string będą zapisywane od góry czy od dołu czyli najbardziej aktualna dana była na górze zawsze widoczna bez konieczności przewijania paska
Awatar użytkownika
cyjan1
Posty: 63
Rejestracja: 08 paź 2012 11:55
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: podkarpacie

Re: zapis do pliku

Post autor: cyjan1 »

Kontrolka string wyświetla Ci to co zostało zapisane w pliku logi.xls. Wg mnie nie ma sensu odczytywać tych logów na bieżąco w każdej pętli.
Dane które generujesz dla zapisu wrzucaj bezpośrednio do kontrolki wyświetlającej. Może to być tablica stringów - łatwo wtedy zdecydować czy dane mają być dopisywane na początku tablicy czy końcu.
Załączniki
tablica.png
tablica.png (7.37 KiB) Przejrzano 7005 razy
Pozdrawiam
Zenek
ODPOWIEDZ