plik - tekst nadpisywany w pliku

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
mlodywilczek
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2016 20:17
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

plik - tekst nadpisywany w pliku

Post autor: mlodywilczek »

Witam, probuje stworzyć plik w LV, który będzie nadpisywal (zapis na koniec pliku) z aktualna data i godzina obok tekstu, zrobilem cos takiego:

Obrazek

jednak, po otworzeniu tego pliku nie wyswietla mi sie tam nigdzie godzina ani data, i tak samo nie za bardzo wiem jak mozna sprawdzic czy aktualna pozycja zostala nadpisana w pliku czy on caly czas tworzy nowy plik, chodziloby mi o to ze zmieniam tekst i on pojawia sie na koncu pliku a tutaj caly czas wyswietla sie to samo
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: plik - tekst nadpisywany w pliku

Post autor: TMa »

Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

plik - tekst nadpisywany w pliku

Post autor: Pitol »

Pierwszy bloczek - używasz opcji "Replace or Create" co oznacza, że za każdym razem VI będzie chciał podmienić lub stworzyć plik zamiast OTWORZYĆ lub stworzyć...

Zmień to na "Open or Create" i zobacz różnice.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
micard
Posty: 207
Rejestracja: 30 wrz 2011 11:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Kontakt:

plik - tekst nadpisywany w pliku

Post autor: micard »

który będzie nadpisywal (zapis na koniec pliku)
rozumiem, że jednak chcesz nie nadpisywać (co właśnie robi Twoje vi, ale dopisywać.
Co więcej, proponuję użyć "Write Delimited Spreadsheet.vi"
mlodywilczek
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2016 20:17
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

plik - tekst nadpisywany w pliku

Post autor: mlodywilczek »

Witam, tak dokladnie chodzi mi o to zeby on dopisywal do ostatniej pozycji ktora byla wczesniej zapisaana w pliku nowa tresc, i teraz juz prawie to robi jednak z malym bledem, zawsze tez nadpisuje mi pierwsza pozycje, jezeli ustawie mu np w petli 10 interacji nadpisze mi pierwsza linijke oraz 9 ostatnich dopisze, chodzi o to zeby dopisal 10 ostatnich, jest jeszcze taka szansa zeby obok dopisanej tresci widniala aktualna data? czy tylko tym timingiem co mam stworzony pokazuje mi w VI aktualna godzine? trzeba to jakos polaczyc?
zdjecia:
Obrazek

i teraz jak wyglada jego wykoanie:

Obrazek
Awatar użytkownika
micard
Posty: 207
Rejestracja: 30 wrz 2011 11:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Kontakt:

plik - tekst nadpisywany w pliku

Post autor: micard »

Zamiast tak się męczyć spróbuj użyć gotowego vi: Write to Spreadsheet File.vi:
https://zone.ni.com/reference/en-XX/hel ... heet_file/

Ustawiając:
format- "%s"
file path- ścieżka do pliku
2D data- nic
1D data- jednawymiarowa tablica stringów zawierająca date string, time string, i Twój String (https://zone.ni.com/reference/en-XX/hel ... ild_array/)
append to file?- True
transpose- False
delimeter- (możesz zostawić domyslny \t - co oznacza tabulaturę, możesz też podać przecinek lub średnik)

Otrzymasz plik, który nie dość że ładnie będzie dodawał kolejną linijkę, to jeszcze bez problemu otworzysz go w excelu
mlodywilczek
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2016 20:17
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

plik - tekst nadpisywany w pliku

Post autor: mlodywilczek »

dzieki wielkie, faktycznie bezproblemowo w pare minut z gotowym VI idzie to ogarnac ;) ogromny browarek dla Ciebie!
ODPOWIEDZ