Symulate signal

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
LukaszN1991
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2015 12:06
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Symulate signal

Post autor: LukaszN1991 »

Podczas używania Symulate signal do generowania przebiegu napotkałem pewien problem.

Mianowicie, zmieniając wartość częstotliwości przy użyciu Numeric Control wartość częstotliwości zmienia się od 1 do 5 Hz (tutaj faktycznie rośnie), a następnie zwiększając dalej częstotliwość 6-9 faktycznie częstotliwość maleje (odpowiadają te częstotliwości wartościom 4-3-2-1). Następnie 11-12-13-14-15 znowu rośnie częstotliwość (ale niestety odpowiada wartościom 1-2-3-4-5). Proszę o pomoc, moje pomysły są już na wyczerpaniu.
Awatar użytkownika
koofaya
Posty: 38
Rejestracja: 23 sty 2014 14:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Symulate signal

Post autor: koofaya »

Nie widzę takiego problemu.

Jak podniesiesz do 20 Hz, zobaczysz, że na wykresie mieści się 2x gęstszy fragment przebiegu.
To bardziej kwestia wyświetlania, a nie samej funkcji. Zwiększ liczbę generowanych próbek, żeby zobaczyć więcej niż jeden okres sygnału na wykresie.

Chociaż złota zasada - nie używać Express VI - nadal aktualna.
Spróbuj zbudować taki generator z prostszych klocków. Możesz na przykład podejrzeć schemat Express VI'a i spróbować sklecić coś podobnego.
kicaj
Posty: 26
Rejestracja: 30 mar 2008 20:39
Wersja środowiska: LabVIEW 2013
Kontakt:

Re: Symulate signal

Post autor: kicaj »

LukaszN1991 pisze:Podczas używania Symulate signal do generowania przebiegu napotkałem pewien problem.

Mianowicie, zmieniając wartość częstotliwości przy użyciu Numeric Control wartość częstotliwości zmienia się od 1 do 5 Hz (tutaj faktycznie rośnie), a następnie zwiększając dalej częstotliwość 6-9 faktycznie częstotliwość maleje (odpowiadają te częstotliwości wartościom 4-3-2-1). Następnie 11-12-13-14-15 znowu rośnie częstotliwość (ale niestety odpowiada wartościom 1-2-3-4-5). Proszę o pomoc, moje pomysły są już na wyczerpaniu.
jakie próbkowanie? ile punktów na okres?
Robię co lubię, lubię co robię: satysfakcja gwarantowana dla mnie i dla szefa...
ODPOWIEDZ