Generowanie sygnału- zmiana fs

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
elektryczny_mariusz
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2015 21:55
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Generowanie sygnału- zmiana fs

Post autor: elektryczny_mariusz »

Witam!

Wykombinowałem sobie taki prosty generator z bieżącym podglądem generowanych wartości. Mój problem polega na tym, że wartość napięcia wyjściowego powiązana jest z zadeklarowaną wartością częstotliwości próbkowania. Kiedy ustawię ją np na 2 miliony sampli to wtedy kiedy chcę generować sygnał o częstotliwości np 10Hz jego amplituda jest bardzo mała. Chciałbym na bieżąco korelować wartość fs z częstotliwością wejściową. Wymyśliłem sobie, że stworzę cluster składający się z 2 pól- w jednej jest na bieżąco wartość częstotliwości z zadajnika, w drugiej stała wartość 1000 - to jest ilość próbek, mniejsza o to. Jednak bloczek generatora nie widzi tego clustera.

A poza tym jak zrobić taki myk żeby móc wprowadzać wartość albo za pomocą knoba albo przez wpisanie?
Załączniki
generator.png
Awatar użytkownika
skoziate
Administrator
Posty: 245
Rejestracja: 06 mar 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Generowanie sygnału- zmiana fs

Post autor: skoziate »

Wejście klaster Sample Info posiada dwa elementy w następującej kolejności: Fs (czyli częstotliwość próbkowania) oraz #s (czyli liczba próbek). To, co do nich podłączasz, to odpowiednio: częstotliwość sygnału oraz 1000.
Czyli u Ciebie częstoliwość próbkowania oraz częstotliwość generowanego sygnału jest zawsze taka sama, w wyniku czego zawsze wystąpuje błąd:
Error -20061 occurred at NI_MABase.lvlib:Sine Waveform.vi:2090001 >> NI_MABase.lvlib:ma_Trap Fgen Parameter Errors.vi:5950001
frequency must be <= sampling rate/2

Więc nie wiem jak Ci się VIem w tej postaci wygenerować cokolwiek. Gdybyś napisał jaki jest Twój ostateczny cel z przynajmniej zgrubnymi wymaganiami, to będę w stanie pomóc więcej. Ogólnie mogę jedynie zasugerować, żebyś stosował się do instrukcji zawartej w pomocy do Sine Waveform VI.
Pozdrawiam,
Sebastian
ODPOWIEDZ