Normy dotyczące projektowania aplikacji

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
czaro05
Posty: 8
Rejestracja: 08 lis 2014 22:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Normy dotyczące projektowania aplikacji

Post autor: czaro05 »

Witam,
czy znacie jakieś normy dotyczące projektowania interfejsu użytkownika aplikacji (pomiarowych (w języku G))? Jeżeli tak, proszę o podzielenie się wiedzą. Osobiście znalazłem tylko ISO 9241xxx. Może jakiś odpowiednik w PN?
Pozdrawiam
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Normy dotyczące projektowania aplikacji

Post autor: PiDi »

Co do materiałów na temat projektowania UI - podobny temat z forów NI, w którym też jest trochę do poczytania: http://forums.ni.com/t5/BreakPoint/UX-U ... p/3015071/
Co do norm - kojarzę jakąś normę dotyczącą konkretnie aplikacji przemysłowych, ale nie pamiętam jaką (być może to część ISO 9241). Nie wydaje mi się, żeby były jakiekolwiek normy konkretnie do "aplikacji pomiarowych". A z całkowitą pewnością mogę stwierdzić, że nie ma żadnej normy dotyczącej robienia tego w LabVIEW.

Skąd w ogóle pytanie? Jeśli chcesz po prostu się czegoś nauczyć w temacie, to normy są słabym źródłem, bo są zwykle mało fascynującą lekturą.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Normy dotyczące projektowania aplikacji

Post autor: TMa »

A może standard IEEE Fundamental Usability Guidelines for User Interface Design. Nie czytałem więc nie mam zdania.
Awatar użytkownika
cyjan1
Posty: 63
Rejestracja: 08 paź 2012 11:55
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Normy dotyczące projektowania aplikacji

Post autor: cyjan1 »

Jeśli to nie muszą być normy a zasady projektowania UI aplikacji to polecam "The LabVIEW Style Book".
Pozdrawiam
Zenek
czaro05
Posty: 8
Rejestracja: 08 lis 2014 22:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Normy dotyczące projektowania aplikacji

Post autor: czaro05 »

Dziękuję za odpowiedzi.
@PiDi
Na studiach dostałem polecenie poszukania ww. norm.
ODPOWIEDZ