Generator

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
tenshia
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2014 09:50
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Generator

Post autor: tenshia »

Hej, to moje początki z LabView, więc niestety nie wszystko jeszcze ogarniam. Mam rozwiązać problem dotyczący generatora, chodzi o zaprogramowanie go tak, by odczytywał wartości amplitudy i częstoliwości i żeby można było je zmieniać. Dodatkowo ma być przemiatanie częstotliwości, zapiś do pliku i włączanie z opóźnieniem czasowym(żeby po prostu zaczynał działać po określonym czasie). Na razie udało mi się zrobić to:
01.png
02.png
. Próbowałam zrobić coś z tym przemiataniem, jednak nie działało to zbyt dobrze;/ Dodałam po prostu częstotliwość do Timeout, więc przemiatało się, tylko że po zmianie amplitudy nie zerowało się to, tylko dodawało wcześniej zapamiętaną wartość częstotliwości. Jeśli ktoś miałby chwilkę czasu, ochoty i wpadł na jakiś pomysł, to będę bardzo wdzięczna;)
generatorr22_przemiatanie.vi
(46.08 KiB) Pobrany 386 razy
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Generator

Post autor: Pitol »

Po pierwsze:
Jeśli udostępniasz jakiś kawałek kodu to zacznij od posprzątania go. Co by miał jakąś logiczną strukturę, druty leciały od lewej do prawej, itd.
Nikt nie lubi grzebać w chaotycznym kodzie, więc i mniej osób się do pomocy rzuci.

Co do samego programu to nie będę Ci tutaj rzucał hasłami żeby przebudować strukturę programu bo się dopiero uczysz i tylko w głowie Ci zamieszam.
Problem Twój leży w użyciu iteratora pętli While, który to nigdy się nie wyzeruje (czego z opisu widzę, że oczekujesz).
Zamiast tego musisz zbudować swój własny licznik. Najlepiej użyć do tego rejestru przesuwnego (shift register). Jeśli nie wiesz co to jest -> http://learnlabview.blogspot.com/2008/0 ... ister.html

W razie pytań pisz, tylko najpierw przećwicz co napisałem ;)
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
ODPOWIEDZ