Tło VIja

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
kwitek
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2014 14:07
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Tło VIja

Post autor: kwitek »

Niepożądanym efektem zmiany tła w VIju (poprzez Properties na suwaku), jest znacznie zwiększony czas odświeżania panelu frontowego. Przykładowo mamy 4 wykresy odświeżane 10razy/s, gdy zmienimy tło wstawiając własny obrazek o dużej rozdzielczości okno front panelu będzie się zacinać. Pewnie wynika to z bardzo nieefektywnego odświeżania wstawionego obrazka przy każdej zmianie indicatora - wykresu. Czy istnieje jakiś sposób, aby zmiana tła na własny obraz nie powodowała takiego problemu ?
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Tło VIja

Post autor: Jamal79 »

Wstaw go przed petla odswierzania/wyswietlania danych na wykresach... Wstaw viaja, albo przynajmniej screena to zobaczymy. Ja zmieniam tlo i na nim przedstawiam indykatory z roznymi odczytami i nie zauwazylem zacinania...
kwitek
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2014 14:07
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: Tło VIja

Post autor: kwitek »

W podanym przykładzie, zmodyfikuj sobie tło i porównaj jak działa aplikacja w stosunku do zwykłego szarego tła. U mnie widać znaczącą różnicę.
Załączniki
przyklad.vi
Przykładowy VI częstego odświeżania front panelu
(1.49 MiB) Pobrany 377 razy
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Tło VIja

Post autor: Harnas »

Wydaje mi sie, ze nie tyle chodzi o rodzaj tla ile o wielkosc pliku w ktorym to tlo jest zapisane. Poprobowalem wrzucajac na tlo rozne obrazki. Lekkie nie sprawialy problemow, ale zdjecie 8MB juz tak. Pojawial sie efekt, ktory opisales. Rozwiazaniem bedzie chyba odelzenie troche obrazka.
ODPOWIEDZ