Zmiana wymiarów - tank

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Zdenowa
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2013 10:03
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Zmiana wymiarów - tank

Post autor: Zdenowa »

Hej,

wiecie może jak zrobić ruchomą pojemność zbiornika? chciałabym na symulacji wpisywać wymiary zbiornika, poziom wody no i żeby mi sie to wyswietlało na Front panelu. Pomocy !
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Re: Zmiana wymiarów - tank

Post autor: may »

W sumie to pytanie powinno znaleźć się w twoim poprzednim temacie http://www.labview.pl/viewtopic.php?f=3&t=4805. Jeżeli ktoś go nie czytał to i tak nie ma pojęcia o co pytasz.

W swojej symulacji jako model czajnika przyjmujesz transmitancję 1/1+s. O ile może i to coś mówi o ogólnym zachowaniu się obiektu, to nie mówi o jego parametrach. Musisz ułożyć sobie równanie różnicowe z bilansu energii cieplnej (czyli zawierające parametry takie jak wymiary zbiornika, poziom wody w zbiorniku, ciepło właściwe cieczy itd.) i z niego wyprowadzić sobie transmitancję obiektu. To również będzie jakiś tam obiekt inercyjny, ale będzie zależny od podanych przez ciebie parametrów. Podmienić występujący w twojej symulacji obiekt 1/1+s, na wyliczony, podpiąć do niego kontrolki z niezbędnymi parametrami i voila!

Co rozumiesz przez "żeby mi sie to wyswietlało na Front panelu"? Jak wpiszesz, że zbiornik ma 1m wysokości to ma ci wyświetlić obraz wielkości metra? No chyba, że chcesz mieć kontrolkę "Wysokość zbiornika" wyświetlającą wartość 1m, ale analogiczne rzeczy masz w projekcie, więc wiesz jak to zrobić. Nie do końca rozumiem o co pytasz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Zmiana wymiarów - tank

Post autor: Pitol »

PPM na kontrolce i Create -> Property Node -> Scale -> Range -> i tutaj masz pole do popisu...
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Zmiana wymiarów - tank

Post autor: may »

Uhm, ok, odpowiedź Pitola to pewnie to o co ci chodziło. Teraz z kolei ja narobiłem bałagan. Pitol, jakiś merge tych 2 tematów? Albo przeniesienie środkowej części mojego posta do tamtego tematu, bo trochę się zrobiło zagmatwane, przepraszam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Zmiana wymiarów - tank

Post autor: Pitol »

Spoko, jakoś sobie koleżanka Zdenowa poradzi z tym. O ile nie będziesz pisał o darmowym paracetamolu albo innych takich nie będę ruszał wątków ;)
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Zdenowa
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2013 10:03
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Zmiana wymiarów - tank

Post autor: Zdenowa »

O napisze o co dokładnie mi chodzi. Mamy ten cały tank. chciałabym żeby użytkownik mógł sobie zmieniać jego wysokość i szerokość. Zastanawiam sie czy tutaj bardziej nie pasowało by : create-property node-housing size. nie mam pomysłu jak to zrobić...
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana wymiarów - tank

Post autor: Pitol »

Dobrze kombinujesz. Housing Size pozwala dynamicznie zmieniać rozmiar kontrolki. W czym więc masz problem?
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Zdenowa
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2013 10:03
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Zmiana wymiarów - tank

Post autor: Zdenowa »

nie wiem jak mam zrobić algorytm. spróbuje zaraz cos wymyślić w końcu to moja specjalność xD
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Re: Zmiana wymiarów - tank

Post autor: Jamal79 »

Zdenowa pisze:O napisze o co dokładnie mi chodzi. Mamy ten cały tank. chciałabym żeby użytkownik mógł sobie zmieniać jego wysokość i szerokość. Zastanawiam sie czy tutaj bardziej nie pasowało by : create-property node-housing size. nie mam pomysłu jak to zrobić...
Troche ryzykowne pozwalac urzytkownikowi na zmiane wysokosci i szerokosci. Zrob widelki z przedzialem tych wielkosci. Podejrzewam, ze twoje rownanie roznicowe mialo by problem z obliczeniami zbiornika wysokosci 1m i z szerokoscia np 1km... :ymdevil:
Zdenowa
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2013 10:03
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Zmiana wymiarów - tank

Post autor: Zdenowa »

udało mi się. I nie bedzie można wpisać 1km :-o dałam ograniczenia co by to wyglądało w miare normalnie. Jeszcze mi powiedzcie czy w customize moge do tego tanka dodać grzałke? przy zmianie wymiarów grzalka mi się przesuwa a ja chciałabym żeby ona była cały czas pod zbiorniczkiem (czyli moim czajnikiem).

Jeszcze drugie mam takie pytanie jak zrobić żeby zakładki tab control przełączać buttonem tym takim góra - gół? mam 2 zakładki i by mi to pasowalo tym bardziej że jak chciałam zrobić coś w stylu menu to wychodzi straszna kicha nie mogę znaleść w property node od tab control tych takich"guziczków " T-F .

AAAH! i dziękuje Panom za pomoc :)
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Zmiana wymiarów - tank

Post autor: Jamal79 »

Z ta grzalka i zbiornikiem. Chyba najlatwiej by bylo wrzucic je do clustera i ustawic auto porzadkowanie wertykalne. Przetestuj moze sie uda.

Do zmian tabcontrola zrob eventa...
Załączniki
Snippet. Save. Drag&drop.
Snippet. Save. Drag&drop.
event_tab.png (28.44 KiB) Przejrzano 13687 razy
ODPOWIEDZ