user interface

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
rasko
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2004 00:00
Lokalizacja: Olkusz

user interface

Post autor: rasko »

Hejka , potrzebuje materialow na temat interfejsow urzytkowinka "user interface" w urzadzniach kontrolno-pomiarowych , nie wiem gdzie tego szukac a moj promotor niechce mi pomoc, bylbym wdzieczny za pomoc, czekam na odp. pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Prezentacja

Post autor: bogdani »

Witam na forum

Wrzuciłem dziś do działu z plikami Building User Interfaces with LabVIEW, który może się przydać.

Temat, który podałeś jest bardzo ogólny i nie wydaje mi się, iż z pomocą google.pl nie możliwe jest znalezienie jakichkolwiek informacji na temat budowy interfejsów. Nie szukaj tego dokładnie w tematyce urządzeń kontrolno-pomiarowych, ale ogólnie tematy interfejsów w programach, w koncu te interfejsy należą do programów.

Poza tym strony z poradami do LabVIEW też zawierają informacje na temat budowy interfejsów. Zapraszam do zapoznania się z nimi w dziale z przydatnymi adresami.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
rasko
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2004 00:00
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: rasko »

Niestety ale musze szukac tych informacji w tej tematyce poniewaz pkt. moje pracy brzmi nastepujaco : charakterystyka oraz przeglad interfejsow urzytkowinka stosowanych w urzadzeniach kontrolno pomiarowych. Gdybys cos slyszal na ten temat to odpisz bo na mojego promotora ciezko liczyc. Thx za odp , pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Artykuł

Post autor: bogdani »

Witam
W nowym wydaniu CHIPA jest artykuł zatytułowany Diabeł i GUI autorstwa Marcina Meszczyńskiego, który omawia problem tworzenia dobrego interfejsu użytkownika.
Może się przyda.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
rasko
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2004 00:00
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: rasko »

Dzieki wielkie za pomoc ,juz biegne po gazete i po <piwo> dla Ciebie,jeszcze raz wielkie dzieki
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Techniki programowania w LabVIEW

Post autor: bogdani »

Witaj
Znalazłem jeszcze jedną prezentację omawiającą problem tworzenia dobrego interfejsu LabVIEW Programming Techniques - The Good, The Bad, and the Ugly.
Pojawił się też nowy artykuł w serwisie: Jak zrobić lepszy interfejs użytkownika w LabVIEW?.
Powinno się też przydać.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Znalezione

Post autor: bogdani »

Tak zupełnie przypadkiem znalazłęm jeszcze parę rzeczy:
Planowanie interfejsu użytkownika
Projektowanie interfejsu użytkownika
Strona Theo Mandela, który od wielu lat zajmuje się problemem projektowania interfejsów
Znalazłem też książkę Projektowanie interfejsu użytkownika wydawnictwa MIKOM, a tutaj jest jej recenzja
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ