Tab control

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Tab control

Post autor: Jamal79 »

Witam

Temat niby blachy, bo niby jest sporo mozliwosci "upiekszania" i customizacji przyciskow i indykatorow, ale. Zawsze jest jakies ale.

https://decibel.ni.com/content/docs/DOC-16257

W zamieszczonym artykule jest taki tab control z zakladkami umieszczonymi z boku. Na przykladzie jest monitor i settings.
Moje pytanie jest nastepujace, jest jakas opcja aby tego dokonac?? Czy panowie uzyli Activ-X czy moze sub panelli?? Bylbym bardzo wdzieczny za podpowiedzi i sugestie.

Drugie pytanie. Kazdy z nas probowal wstawic fotke jako tlo aby bylo ladniej i funkcjonalniej. Ale jak wstawisz ja pod koniec prac to przypozadkowana jest jako obiekt na "wierzchu" i zakrywa reszte obiektow.
Robiac Clustera mozna w jego wnetrzu to pozmieniac ale na Front panelu niebardzo umiem to znalezc... help!!
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Tab control

Post autor: TMa »

W zamieszczonym artykule jest taki tab control z zakladkami umieszczonymi z boku. Na przykladzie jest monitor i settings.
Na kontrolce tab dajesz prawy klawisz myszy -> Advanced -> Tab Location -> Left

Jeśli chcesz wstawić wodotryski w postaci rysunków jako tytuły stron, to tutorial znajdziesz tutaj
Kazdy z nas probowal wstawic fotke jako tlo aby bylo ladniej
Akurat nie mam takich zapędów, ale wiem jak to zrobić :) Wklej dowolny obraz na front panel i następnie drag&drope na cluster. Dodatkowo możesz zmienić AutoSizing na Size to Fit.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2013 12:22 przez TMa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Tab control

Post autor: Jamal79 »

dzx,
A sprawdzalem Advanced => Customization...

Najciemniej jest pod latarnia...


Ten trick z clusterem znam, ale niejest tak jakbym chcial to miec. Potrzebny jest extra "pusty" cluster aby to miec, lub zaczac od fotki. Ciezko jest np, zrobic fotke sterowni i podpiac diody tak aby reprezentowaly diody na przekaznikach. Np zaczeles pracowac na fotce, ale potem zrobiles inna lepsza i chcesz ja podmienic. Musze pokombinowac...


PS. Robiac EXE, zawsze sie troche przesuwaja kontrolki, wielkosc czcionki sie czasami zmienia itd...
Ostatnio zmieniony 18 lis 2013 13:18 przez Jamal79, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ