Odświeżanie 2D Picture z 3D Picture

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
mikema72
Posty: 72
Rejestracja: 09 sty 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Gliwice

Odświeżanie 2D Picture z 3D Picture

Post autor: mikema72 »

Witam
Niby proste rozwiązanie a siedzę z nim już kilka dni i nie mogę sobie dać rady ... Krótko... Mam problem z odświeżaniem (?) tablicy 2D picture w trakcie zmiany rysunków i zamiany widoczności z kontrolką 3D picture. W przykładzie który załączyłem (LV2012) do postu pokazuję mniej więcej o co chodzi. Po wymuszeniu na 3D picture zdarzenia MouseMove pojawia się jakiś kolor (np. niebieski). W "tym samym czasie" w kontrolce 2D Pic zostaje wczytany obrazek też w tym samym kolorze (niebieski z czerwoną 1). I teraz jest problem. Po kliknieciu na 3d Picture powinno się płynnie (bez migania) pojawić 2D Pic a schować 3D Pic. Niestety jak zauważycie (przynajmniej ci którzy zechcą mi pomóc ;)) widać przy przejściu mignięcie. Jak tak poklikacie (odstęp około 1s) to zobaczycie że jest to rysunek który był widoczny (wczytany) wcześniej. Tak jakby odświeżenie rysunku w tablicy nastąpiło dopiero po pokazaniu kontrolki. Jak to wykluczyć? Jest to dla mnie problem bo przejście w moim programie musi być idealne. Inaczej widać dziwne migania. Wszelka pomoc mile widziana.... Z góry wielkie dzięki
Załączniki
2DPic3D.zip
(33.24 KiB) Pobrany 380 razy
CLAD, LabVIEW 6.0 -> LabVIEW 2013
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Odświeżanie 2D Picture z 3D Picture

Post autor: PiDi »

Tak szczerze... To nie wiem, o co chodzi :-? Może więcej jakiś obrazków, co ten program ma robić i co robi źle?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
mikema72
Posty: 72
Rejestracja: 09 sty 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odświeżanie 2D Picture z 3D Picture

Post autor: mikema72 »

Nie wiem jak to bardziej opisać. ;) Ten przykład w załączniku nie jest żadnym wielkim programem tylko wycinkiem pokazującym opisywane zjawisko. Z moich obserwacji i wielu różnych prób wygląda na to to że jak kontrolka 2D Picture jest zasłonięta kontrolką 3D picture to odświeżanie jej zawartości dokonuje się dopiero podczas zrobienia jej "visible" a nie podczas wysłania do niej nowej wartości. To jednak daje niechciane mignięcie "starego" obrazka. W tym przykładzie widać to dość krótko ale jeżeli np. klikniemy czerwony obrazek w 3D Picture to przechodząc do 2D Picture (MouseDown) powinno się pojawić wczytane z dysku do kontrolki czerwone tło z jedynką. Niby się pojawia ale przez ułamek sekundy widać mignięcie starego niebieskiego obrazka. Próbowałem wczytywać do 2D Pic obrazki wcześniej długo przed ich pokazaniem (visible) ale bez rezultatu. Odświeżenie 2D Pic dokonuje się cały czas gdy już kontrolka jest widoczna na panelu. I mam ten efekt z mignięciem. Potrzebuje idealne przejście do menu w moim programie. Co najlepsze gdy zamiast 3D Picture zastosowałem inną kontrolkę zasłaniającą tzn. XYGraph to wszystko działa idealnie. Nie wiem co może być przyczyną. Może wykorzystują jakieś wspólne zasoby albo coś... Proszę o jakąkolwiek podpowiedź... :(
CLAD, LabVIEW 6.0 -> LabVIEW 2013
Zyga
Posty: 86
Rejestracja: 26 sty 2012 23:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Odświeżanie 2D Picture z 3D Picture

Post autor: Zyga »

Tak jak PiDi, nie do końca rozumiem jaki chcesz osiągnąć cel. Może powinieneś użyć tylko i wyłącznie kontrolki 3d i różnych obiektów z teksturami?
ODPOWIEDZ