Problem z VI

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Baterflu
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2011 13:33
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Problem z VI

Post autor: Baterflu »

Stworzyłem sobie prosty program testowy do sprawdzenia jak działa utworzony przezemnie VI. W programie wstawiam wartość do VI, np 1. W VI jest petla while która inkrementuje ta wartosc 100 razy, kazde wykonanie petli trwa 0,5 sek. Po inkrementacj VI zwraca ta wartosc. Problem w tym że jezeli wlacze bezposrednio VI to widze jak wartosc sie zwieksza, a jak wywolam VI w innym pliku to musze czekac 50 sek aż otrzymam wynik. Chciałbym uzyskac efekt wizualizacji zwiekszania sie wartosci. Chciałbym żeby VI nie dzialalo na kopi wartosci a na niej bezposrednio (w C sluzy do tego wskaźnik).
Załączniki
Program.png
Program.png (9.74 KiB) Przejrzano 4194 razy
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 983
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Problem z VI

Post autor: Pitol »

Jeżeli chcesz chwilową wartość z wnętrza Twojego VI wykorzystać gdzieś w innym miejscu programu, to musisz skorzystać z kilku dostępnych metod w LabVIEW.
Jedną z nich jest zmienna lokalna, jednak ona jest widoczna tylko w obrębie jednego VI.
W Twoim przypadku, gdzie chcesz z tego VI zrobić jakiś subVI wywoływany w kodzie, możesz skorzystać ze zmiennych globalnych (do wygooglania), ewentualnie skorzystanie z "narzędzia" FGV (Functional Global Variable - do wygooglania).
Jest jeszcze sporo innych metod ale te są wydaje mi się najlepsze dla Twojego problemu.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
ODPOWIEDZ