Jednakowe czasy na kilku Chart'ach

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
pablo1989
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2013 09:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Jednakowe czasy na kilku Chart'ach

Post autor: pablo1989 »

Witam,
W swojej aplikacji mam używam kilku Waveform Chart'ow do wyświetlania danych pomiarowych z karty (częśc danych do Chartów przesyłane są jako dynamic Data aczęść jako zwykły DBL np. z suwaka panelu). Na osiach x wykresów podawany jest czas, ustawiłem czas absolutny (absolute time) - > Custom Time format 24-hour, HH:MM:SS oraz 2 Digits. Kiedy włącze program, zakresy czasów nie zgadzają się (Chart history length ustawione jest na 1024 próbki) oraz na jednym wykresie mam przykładowo 08:00:00,00 do 08:00:10,00, a na innym 13:30:10,00 do 13:30:20,00. Chciałbym tak poustawiać te wszystkie wykresy, aby na każdym mieć jednakowy czas początkowy, końcowy oraz różnicę między nimi (zakres), aby możliwe było porównywanie danych on-line. Dodam, że kopiowanie wartości początkowych i końcowych z jednego wykresu i wklejanie ich do drogiego nie pomogło. Próbowałem już z autoskalowaniami osi, różnymi sposobami wyświetlania, ale z marnym skutkiem. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
W załączeniu przesyłam screen panelu. Prawy górny i lewy górny mają ten sam zakres , chodzi o to aby ten na dole po prawej stronie również miał taki sam zakres oraz wartości początkowe i końcowe były jednakowe.
Załączniki
panel_screen.jpg
Awatar użytkownika
Góras
Posty: 88
Rejestracja: 13 sie 2012 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Jednakowe czasy na kilku Chart'ach

Post autor: Góras »

Hej!

Nie wiem czy to pomoże, ale możesz do inicjalizacji programu dorzucić wyczyszczenie buforów/pamięci Chart'ów (Property Node -> History z podpiętą pustą tablicą), może wtedy wystartują w tym samym czasie.

Alternatywą jest użycie XY Graph. Wtedy na osi x będziesz miał to co chcesz :)
pablo1989
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2013 09:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Jednakowe czasy na kilku Chart'ach

Post autor: pablo1989 »

Dzięki, przetestuję ten pomysł pewnie w przyszłym tygodniu (dopiero wówczas będę miał dostęp do stanowiska).
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś rady / pomysły to bardzo proszę o podzielenie się ze mną ;)
ODPOWIEDZ