Konwersja danych

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Konwersja danych

Post autor: Paul Dirac »

Witam!

Ogólnie interesuje mnie jakiś optymalny sposób zapisu danej, gdy przyszła dana z rs jako string i zapis jej co któryś element, np. 3. Ogólnie zauważyłem, że po konwersji stringa na double i puszczeniu na wykres zalezności czasowej, pojawiają mi się również zera, które chce wyeliminować, w jakis inny sposób niz wstawiac warunek "różny". To dzieki za jakieś sugestie. Ogólnie to mój pierwszy post, więc wszystkim cześć. Mam nadzieje, że będę tutaj często zaglądał.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Konwersja danych

Post autor: Pitol »

Witaj na forum.
Z racji, że to Twój pierwszy post będę wyrozumiały. Następnym razem nazywaj tematy zgodnie z problemem, który chcesz rozwiązać.
Masz szczęście, że przeczytałem treść, bo po samym temacie miałem ochotę post wywalić (myślałem, że to jakiś BOT).
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
cyjan1
Posty: 63
Rejestracja: 08 paź 2012 11:55
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Konwersja danych

Post autor: cyjan1 »

Witaj,
Pierwsze pytanie brzmi: czy te zera występują również w transmisji szeregowej, czy są wynikiem konwersji? Jakiej funkcji używasz do konwersji? Scan Value, Fract/Exp String To Number, czy jakiejś innej? Jaki jest format danych z RS?

Jeśli używasz którejś z wymienionych bloczków, podepnij pod wejście default jakąś stałą inną niż 0 - taką której się nie spodziewasz. Jeśli się pojawi to znaczy że problemem jest konwersja. Jeżeli tak, to należy się zastanowić dlaczego występują te błędy. Może trzeba by zastosować inną funkcję do konwersji albo zmodyfikować wejścia format string albo use system decimal point.

Odpowiedź na twoje pytania zależą od wielu danych których nie podałeś.
Pozdrawiam
Zenek
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Konwersja danych

Post autor: Paul Dirac »

mam ds18b20, z którego wysyłam część całkowitą temperatury Testowałem w zwykłym terminalu i wysyla mi te temperatury. Ale w przypadku labwiu, czasem pojawia się jakaś zmienna 0xFE albo 0xFF. Chciałbym, żeby tylko i wyłącznie temp. zapisywały mi się do tablicy, którą bezpośrednio daje na wykres. Zmienne sie pojawiają poprawnie, ale potem z tym stringiem chyba jest lipa, bo ja konwertuje ja na dbl, potem zapisuje do tablicy i na wykres, to mi jakies 50 sie pojawia.

Dziś mam czas, to to rozkminie. wykorzystuje: Fract/Exp String To Number. Już jest dobrze podczas odbioru danej, ale jak teraz np. rozdzielić pomiar temperatury,np co 3 żeby pojawiał się na ykresie?
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Konwersja danych

Post autor: Paul Dirac »

Problem rozwiązany.
ODPOWIEDZ