Sterowanie myszką z poziomu LV

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Awatar użytkownika
fajfi
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Wrocław

Sterowanie myszką z poziomu LV

Post autor: fajfi »

Cześć,
czy da się w labview zrobić następującą rzecz:
Wpisuję do programu pary współrzędnych ekranu (x,y) a następnie w ustalonych przedziałach czasu następuje "programowe" kliknięcie lewym klawiszem myszki w kolejne punkty o podanych współrzędnych?
Do tej pory bawiłem się czymś odwrotnym: (w zdarzeniach) - klikałem w punkt myszką, a w okienku pojawiały się współrzędne klikniętego punktu.
Przyjrzałem się "zdarzeniom", ale one raczej działają w "drugą" stronę, opisaną powyżej.
Pozdrawiam
Fajfi
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Sterowanie myszką z poziomu LV

Post autor: PiDi »

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
fajfi
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterowanie myszką z poziomu LV

Post autor: fajfi »

Dziękuję PIDI.
Piękna rzecz i co najważniejsze, po niewielkich przeróbkach działa, tak jak chciałem. :)
Mnie jednak zastanawia jedna rzecz: zastosowano tam funkcję "call library function node", tylko czemu nigdzie nie ma wprost podanej ścieżki do odpowiedniej dll-ki? (z tego co wyczytałem chodzi o user32.dll)
Skąd program wie do czego ma się odwołać?
Mam jeszcze poboczne pytanie: domyślam się, że w tej dll-ce zawartych jest wiele innych, ciekawych "smaczków", jak się do nich dobrać z poziomu labview? Czy jest dostępna jakaś dokumentacja na ten temat?
Fajfi
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Sterowanie myszką z poziomu LV

Post autor: PiDi »

fajfi pisze: Mnie jednak zastanawia jedna rzecz: zastosowano tam funkcję "call library function node", tylko czemu nigdzie nie ma wprost podanej ścieżki do odpowiedniej dll-ki? (z tego co wyczytałem chodzi o user32.dll)
Skąd program wie do czego ma się odwołać?
user32.dll to jest standardowa biblioteka Windowsa. LabVIEW prawdopodobnie bierze sobie ścieżkę do niej ze zmiennych środowiskowych systemu, dlatego nie trzeba podawać pełnej ścieżki.
fajfi pisze: Mam jeszcze poboczne pytanie: domyślam się, że w tej dll-ce zawartych jest wiele innych, ciekawych "smaczków", jak się do nich dobrać z poziomu labview? Czy jest dostępna jakaś dokumentacja na ten temat?
Fajfi
Jako się rzekło, to jest biblioteka windowsowa, dlatego po wszelkie dokumentacje należy udać się na pielgrzymkę do Redmont... No, internet w ostateczności też wystarczy :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
fajfi
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterowanie myszką z poziomu LV

Post autor: fajfi »

Już wiem skąd on zna ścieżkę do biblioteki: wystarczy PKM i "configure" :)
ODPOWIEDZ