TabControl - ustawienie wartości 'default'

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Yaco
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2012 10:03
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2

TabControl - ustawienie wartości 'default'

Post autor: Yaco »

Witam.
Mam nadzieję, że odpowiedni dział. Czy jest możliwe poprzez property node ustawianie konkretnych stron jako 'default' w TabControl? Problem wygląda następująco: Mam licznik energii elektrycznej (symulacja i pomiar rzeczywisty), do tego TabControl na panelu czołowym i 3 zakładki :
1-symulacja, 2- pomiar rzeczywisty, 3-zużycie energii. Gdy Przejdę na zakładkę zużycie energii wyniki mam jak z symulacji, bo ta jest ustawiona jako domyślna. Czy można jakoś przez property node(lub w inny sposób) na bieżąco przydzielać wartość 'default' dla symulacji lub pomiaru rzeczywistego, zależnie od tego którą zakładkę wybiorę?

Mam nadzieję,że nie zamotałem ;) Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

TabControl - ustawienie wartości 'default'

Post autor: Pitol »

Zamotałeś...

Wrzuć kod, i/albo spróbuj to jeszcze raz wyjaśnić, bo nie rozumiem w czym problem.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Yaco
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2012 10:03
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2

TabControl - ustawienie wartości 'default'

Post autor: Yaco »

Mam TabControl i 3 zakładki : 1-Symulacja, 2-Pomiar rzeczywisty, 3-Zużycie energii (w zależności od tego jaki pomiar albo dla symulacji albo pomiaru rzeczywistego). Symulacja jest ustawiona jako domyślna zakładka. Gdy przejdę na zakładkę zużycie energii mam tylko wyniki z symulacji, bo ona jest domyślna. Chcę, aby domyślność zakładki(rodzaj pomiaru) była zależna od tego która jest włączona, żeby mieć zużycie z pomiaru, który jest wykonywany (rzeczywisty lub symulacja).
Awatar użytkownika
Góras
Posty: 88
Rejestracja: 13 sie 2012 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: TabControl - ustawienie wartości 'default'

Post autor: Góras »

A gdzie Ci się te wyniki wyświetlają? Na zakładkach? I od czego zależy to z jakiego pomiaru wyświetlają Ci się wyniki? Masz jakiegoś Case w kodzie?
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Re: TabControl - ustawienie wartości 'default'

Post autor: Grzesiek080 »

Hej,

Ja tez nie za bardzo czaje.

Nie wiem po co chcesz używac 3 zakładek skoro do sprawdzenia ogólnego zużycia musisz przejśc do zakładki zużycie.
Jak np mamy sytuacje ze ktoś kliknie najpiew zakładke symulacja a pózniej kliknie zuzycie to bedzie pokazane zuzycie energii przez czas pokazywania zakładki symulation?
A co sie stanie jeślio najpierw klikniemy zakładke symulacja a póznniej zakładke pomiar rzeczywisty to co bedzie pokazane czy pomiar zużycia zostanie zresetowany z zakładki symulacja i zostanie pokazane zużycie tylko z pomiaar rzeczywisty? Zabijcie mnie ale nie rozumiem. Po co chcesz pokazywać 3 zakładki. Może wystarczyło by miec 2 zakładki a pod tab controlem pokazac 2 indikatory gdzie bedziesz miał zuzycie energii z symulacji a 2 z zuzycie energii z Pomiarów rzeczywistych?

A co do Tab Control który musi być widoczny to użyj property node. Value i ustaw sobie jaki tab chcesz.
A jesli chcesz ustawic zeby zawsze uruchomienie programu podowowało ustawienie tab 2 zrób z menu edit - make current value as default i zapisze.
Powinno działac..

Jeśli chcesz coś innego to nic nie rozumiem i ci nie pomoge.
Yaco
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2012 10:03
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2

TabControl - ustawienie wartości 'default'

Post autor: Yaco »

Chodzi o to,że mam porobione zakładki dla oszczędności miejsca i przejrzystości. Wiem, że najprościej by było dać zużycie pod tabem, ale chciałem dowiedzieć się, czy istnieje taka możliwość. Dla lepszego przedstawienia o czym mówię zamieszczam screeny:
http://imageshack.us/photo/my-images/853/screentsv.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/13/screen2ynz.jpg/

I tak jak już mówiłem chodzi mi po prostu o wybór zakładki (rodzaju pomiaru) i dla tego pomiaru (który wcześniej wybrałem) chcę mieć zużycie energii. W chwili obecnej przy przełączeniu na zużycie mam tylko z symulacji.

Tak mam case w kodzie, dla symulacji i pomiaru rzeczywistego.
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Re: TabControl - ustawienie wartości 'default'

Post autor: Grzesiek080 »

Hej

Czy o to chodzi?



pozdrawiam
Załączniki
Tab.vi
Info w zalezoności od wybranego taba.
(7.17 KiB) Pobrany 409 razy
Yaco
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2012 10:03
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2

TabControl - ustawienie wartości 'default'

Post autor: Yaco »

Dzięki, ale niestety nie o to :( W casie w kodzie mam tylko Symulacja i Pomiar rzeczywisty. Zakładka "zużycie energii" w casie nie występuje, tylko jako dalsze funkcje.

Nie wiem jak dokładniej wytłumaczyć o co mi chodzi. Po prostu włączam swój program, przechodzę do symulacji, ustawiam parametry i działa. Biorę "zużycie energii" też działa. Ale gdy przejdę do pomiaru rzeczywistego, a potem do "zużycie energii" nie mam zużycia z pomiaru, tylko z symulacji. Symulacja w casie jest domyślna. Chodzi mi właśnie o zmianę domyślności w casie w czasie rzeczywistym.
Awatar użytkownika
Góras
Posty: 88
Rejestracja: 13 sie 2012 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: TabControl - ustawienie wartości 'default'

Post autor: Góras »

No to może zrób sobie Functional Global, do którego w momencie zmiany zakładki wpiszesz typu pomiaru np. enum: Symulacja/Pomiar rzeczywisty, a po zmianie zakładki na Zużycie energii sczytasz sobie z niego typ pomiaru i wyświetlisz odpowiednie wyniki.

Edit:
W załączniku przykład - wynik w zakładce Result zależy od tego, który z Tab'ów był ostatnio wybrany.
Załączniki
Functional Global Tab Type.vi
LV 2011
(11.83 KiB) Pobrany 381 razy
Tabs.vi
LV 2011
(9.02 KiB) Pobrany 376 razy
Tabs.vi
(12.97 KiB) Pobrany 392 razy
Functional Global Tab Type.vi
(13.67 KiB) Pobrany 394 razy
ODPOWIEDZ