Jeden wykres, dwie skale

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
deha
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2012 15:58
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Jeden wykres, dwie skale

Post autor: deha »

Cześć,

Mam pewien, problem z którym zmagam sie już 4 dzień i nie mogę znaleźć rozwiązania. Korzystam z wykresy XY Graph i chciałbym uzyskać na nim dla jednego wykresu dwie różne skale x. Chodzi o to żeby na jednej były MHz a na drugiej wartość pola odpowiadająca danej częstotliwości w Teslach. Czy jest to w ogóle możliwe, czy nie bawić sie w takie rzeczy i dać dwa XY graphy, na których będą oddzielne skale? Dodam, że przeszukałem forum w tej sprawie ale nie znalazłem żadnej podobnej kwestii, jeżeli taki temat już był to przepraszam najmocniej :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Jeden wykres, dwie skale

Post autor: Mikrobi »

Rozwiązanie jest nastepujące: należy utworzyć Property Node dla XY Graph takie jak poniżej i dwie pierwsze pozycje w tej własnie kolejności:
1. Active Y Scale - 0 dla pierwszej skali, 1, dla drugiej itd
2. Y Scale.Visible = TRUE
3. Każda kolejna własność jaką chcesz ustawic dla tej szczególnej skali Y
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
deha
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2012 15:58
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Jeden wykres, dwie skale

Post autor: deha »

Czekaj, jeżeli dobrze rozumiem to to co napisałeś jest dla przypadku gdy mam dwie i więcej skal Y, natomiast jeżeli chce mieć dwie X to wszystko to co napisałeś zamieniam na X, tak?
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Jeden wykres, dwie skale

Post autor: Mikrobi »

Zgadza się, te same parametry są dla skali X.
Ważne jest ostawienie w kolejności najpierw skali aktywnej, potem jej widoczność, a następnie pozostałe parametry.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
deha
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2012 15:58
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Jeden wykres, dwie skale

Post autor: deha »

Super, już wszystko ogarniam, dzięki! :)
ODPOWIEDZ