Sterowanie przez Android

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Buczek
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2011 15:37
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Sterowanie przez Android

Post autor: Buczek »

Witam
napisałem VI, udostępniłem go jako WEB SERWER. Z przeglądarki internetowej Internet Explorer da się sterować moim VI, chciałbym jeszcze żeby można było sterować moim VI z przeglądarki w telefonie. Jednak telefon nie lączy się z moim web serwerem. Domyślam się że potrzebna jest jakiś wtyczka na androida, za pomocą której będzie mozna połączyć się z moim VI. znacie może tą wtyczkę?
dzojstik22
Posty: 103
Rejestracja: 17 gru 2011 21:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Sterowanie przez Android

Post autor: dzojstik22 »

U mnie jest podobnie- postawię vi na serwerze i z innych komputerów mam dostęp. Ale jak próbuję wejść za pomocą tabletu to strona się nie ładuje- i co ciekawe nawet nie pokazuje błędów. Po przeczytaniu Twojego posta widzę, że to może być powszechny problem. Jedyne na co wpadłem to zastosowanie programów VNC. Spróbuj postawić serwer (ale nie labview) tylko VNC na komputerze. Na urządzeniu mobilnym zainstaluj aplikację VNC która będzie hostem czyli urządzeniem odbiorcą. Pamiętaj o ustaleniu portu- najprawdopodobniej będzie to 5900 lub coś w tym stylu. Pamiętaj o odblokowaniu (ustawieniu) firewalla- jeśli go posiadasz. Spróbuj i daj znać co z tego wyszło.
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Sterowanie przez Android

Post autor: Jamal79 »

hmmm, z tego co dobrze pamietam to jest tylko jedna opcja, aplikacja daschboard. Obecnie tylko dostepna w IAppstorre (czy jak to tam sie nazywa). Pierwsza wersja programu pozwala na odczyt danych a w drugiej mozna rowniez sterowac.

http://www.ni.com/white-paper/7747/en

Ale jak udalo wam sie obejsc te problemy to przedstawcie wyniki na forum... tez bylbym zainteresowany
Ostatnio zmieniony 26 lis 2012 09:30 przez Jamal79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trooper
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2012 17:44
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Kontakt:

Re: Sterowanie przez Android

Post autor: trooper »

Witam,

Do uruchomienia aplikacji (czy tez jej podglądu) w przeglądarce www niezbędny jest odpowiedni runtime (podobnie jak niektóre aplikacje wymagają .net framework czy flasha) - dostępny na stronie NI, działa on jednak tylko pod windows na dzisiaj.

Pozdrawiam
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Sterowanie przez Android

Post autor: may »

Co do dashboarda, jest on również dostępny w Google Markecie, czyli na Androida, jednak jedynie pierwsza wersja (czyli tylko odczyt zmiennych), druga wersja jest planowana, ale oczywiście nie wiadomo kiedy wyjdzie.
Obrazek
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Sterowanie przez Android

Post autor: Jamal79 »

Widzialem tego dashboarda na andka. Pierwsza wersja, niejest to cos godnego polecenia (tylko na 10" i wiecej, wiec na fonie nie smignie...). Flash i framework niejest supportowany na androidzie...
Ostatnio zmieniony 28 lis 2012 08:17 przez Jamal79, łącznie zmieniany 1 raz.
may
Posty: 96
Rejestracja: 20 lut 2012 12:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Katowice / Ruda Śląska

Sterowanie przez Android

Post autor: may »

Jamal79, nie wiem skąd wziąłeś ograniczenie 10"+, u mnie dashboard działa na SGSII (4.3"). Nie działa za to na Galaxy Gio, więc albo wymaga wyższej niż 320x480 rozdzielczości albo Androida wyższego niż 2.3.

Niemniej w obecnej wersji to nie jest program warty polecenia.
Obrazek
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Sterowanie przez Android

Post autor: Jamal79 »

na SGSIII nie smiga...

OK. jestem w szoku. Jakis czas temu probowalem go zainstalowac na SGS II i mi wyskoczylo info o przekatnej wyswietlacza... Pamietam ze testowalismy go na Asus Transformers kumpla. Zastanawialismy sie nad zakupem takowego do laboratorium ale poziom programu nas rozczarowal...
Mozliwe ze zrobili jakas latke lub update.
Sorry za zamieszanie :)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2012 15:59 przez Jamal79, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ