Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Ady
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012 11:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: Ady »

Witam

chciałbym za pomocą XY Graph zrobić coś takiego jak w Waveform Graph czyli móc dołączać kolejne wykresy w trakcie działania. Użytkownik powinien mieć możliwość ich wyświetlania naraz lub pojedynczo. Niestety nie wiem jak to zrobić i będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Załączniki
IVSweep_2012-05-18_130826.txt
Należy zmienić rozszerzenie na .tdms i wprowadzić ścieżkę do tego pliku w vi
(1.93 KiB) Pobrany 396 razy
Show_data.vi
pobiera informacje z pliku tdms o ilości grup pomiarów i w pętli powinien dołączyć pomiary z pliku do istniejącego XY Graph
(54.2 KiB) Pobrany 442 razy
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: MicMac89 »

Spróbuj utworzyć dwuwymiarowe klastry dla każdego dwuelementowego zbioru wartości, który chcesz wyświetlić. Następnie utwórz z nich tablicę i podłącz ją do XY Graph. Następnie korzystając z Property Node włączaj/wyłączaj wyświetlenie poszczególnych przebiegów. W załączniku kod, który to obrazuje, w razie pytań pisz śmiało.
Załączniki
Konkretny przebieg.vi
(22.17 KiB) Pobrany 452 razy
Certified LabVIEW Associate Developer
Ady
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012 11:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: Ady »

Pomysł świetny, tylko że nie wiemy ile w danym pliku jest grup pomiarowych. W załączonym przykładzie są 2, a równie dobrze może być 5.. jest na to rada?
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: MicMac89 »

Przedstawiłem tylko przykład obrazujący ideę działania. Jeżeli ma być wyświetlany jeden z N przebiegów, wszystkie, lub żaden to nie ma problemu, da się to łatwo zrobić. Dodatkowa kwestia to pytanie czy liczba grup pomiarowych jest znana, czy też może się zmieniać?
Certified LabVIEW Associate Developer
Ady
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012 11:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: Ady »

Liczba grup odczytywana jest z pliku przez "get property", każdy plik może mieć jakąkolwiek liczbę grup, ale program wykonuje się tylko dla jednego pliku na raz. Problemem dla mnie jest to że wyniki przekazywane tylko do jednego klastra i nie da się chyba by z jednego źródła raz poszły do jednego a raz do kolejnego klastra?
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: MicMac89 »

Ady pisze: Problemem dla mnie jest to że wyniki przekazywane tylko do jednego klastra i nie da się chyba by z jednego źródła raz poszły do jednego a raz do kolejnego klastra?
Nie do końca rozumiem o co Ci tutaj chodzi.
Certified LabVIEW Associate Developer
Ady
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012 11:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: Ady »

W kodzie który mi zamieściłeś przekazujesz do grafu wykresy z różnych klastrów. U mnie tak nie jest bo po każdej iteracji pętli przychodzą nowe dane do tego samego klastra chyba że da się to w inny sposób rozwiązać.
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: MicMac89 »

Ok, już rozumiem o co Ci chodzi. Należy w Twoim kodzie programu przenieść XY Graph poza pętlę For i poprzez automatyczne indeksowanie dołączyć wynik działania pętli do XY Graph. Wówczas będziesz miał N przebiegów, które możesz włączać/wyłączać. Wówczas sytuacja jest analogiczna jak w moim programie, tylko, że u mnie N=2.
Załączniki
Show_data-1.vi
(54.51 KiB) Pobrany 473 razy
Certified LabVIEW Associate Developer
Ady
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012 11:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: Ady »

Dzięki wielkie za pomoc, dodanie funkcjonalności z zamieszczonego przez Ciebie "konkretny przebieg.vi" do "Show_data-1.vi" rozwiązuje mój problem.

Pozdrawiam,
Ady
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Dołączanie wykresu do istniejącego w XY Graph

Post autor: MicMac89 »

Nie ma sprawy, cieszę się, że udało się dojść do rozwiązania, gdyby mimo to pojawiły się jakieś kwestie, to pisz śmiało. Pozdrawiam :)
Certified LabVIEW Associate Developer
ODPOWIEDZ