XY Graph w czasie i oznaczenie zdarzenia na wykresie

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
kwikam
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2007 00:00
Kontakt:

XY Graph w czasie i oznaczenie zdarzenia na wykresie

Post autor: kwikam »

Witam serdecznie,

Mam program, który wyświetla dane pochodzące z pomiaru prędkości obrotowej na wykresie. Zależy mi na tym, aby na wykresie zaznaczyć dodatkowo kierunek wirowania badanego silniczka.
Chciałem np. (bez powodzenia) przy użyciu property node zmienić kolor punktów na wykresie ale tak, żeby poprzednie punkty pomiarowe zostały bez zmian. Np fragment wykresu czerwoną kreską - obroty Prawe, niebieską - Lewe.
Proszę o radę, sugestię, jak to najlepiej przedstawić.N ie wiem co za opcje są w tym przypadku do dyspozycji, stąd proszę o pomoc doświadczonych użytkowników LV.
Załączniki
panel frontowy - wykres z przykładowymi danymi. Oznaczenia kierunku obrotów dodane w programie graficznym. Przedstawiają jak chciałbym żeby to (mniej-więcej) wyglądało.
panel frontowy - wykres z przykładowymi danymi. Oznaczenia kierunku obrotów dodane w programie graficznym. Przedstawiają jak chciałbym żeby to (mniej-więcej) wyglądało.
de80
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2011 22:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: KRK

Re: XY Graph w czasie i oznaczenie zdarzenia na wykresie

Post autor: de80 »

Witam,
nie wiem czy to jest takie proste do zrobienia...Wydaje mi się, że musiałbyś zrobić sobie np. dwa wykresy dla prawych i lewych obrotów i wtedy zmieniać mieć dwukolorowy wykres. Wiem, że nie jest to dokładnie to co chcesz zrobić ale tylko to wpadło mi do głowy:)

Pozdr.
Obrazek
kwikam
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2007 00:00
Kontakt:

XY Graph w czasie i oznaczenie zdarzenia na wykresie

Post autor: kwikam »

Wiesz zawszę mogę dorzucić kolejne źródło danych, które robi kolorową kreskę na poziomie Y = 0, czas - X++.
Chodziło mi bardziej o jakiś "Fajerwerk" w stylu tego co narysowałem.
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

XY Graph w czasie i oznaczenie zdarzenia na wykresie

Post autor: MicMac89 »

Linią pionową może być po prostu kursor, który można ustawiać dynamicznie. Co do napisów to od biedy można spróbować manewrować indykatorami.
Certified LabVIEW Associate Developer
ODPOWIEDZ