Waveform Graph - offset i zmiana podstawy czasu

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
pawlo
Posty: 18
Rejestracja: 06 lut 2012 14:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Waveform Graph - offset i zmiana podstawy czasu

Post autor: pawlo »

Witam,

mam następujący problem. Czytam dane z wejść karty i wyświetlam na wykresie (Waveform Graph 3 na rysunku, jest to cluster z 3 elementami). Przygotowałem pokrętło zmiany podstawy czasu jak w oscyloskopie i działa prawidłowo, natomiast nie wiem jak zrealizować offset w pionie dla każdego z przebiegów (są 4 przebiegi na wykresie). Dlatego rozbiłem to na 4 osobne przebiegi i po prostu dodałem do każdego stałą wartość (Signal Out na rysunku). W tym przypadku offset działa natomiast tracę informację o podstawie czasu. Property Node do osi X już nie działa, w zamian wyświetlają się chyba numery kolejnych próbek bo przeszedłem na postać tablicową. Czy ktoś wie jak zrealizować offset dla pierwszego przypadku albo jak sobie poradzić z osią X w drugim?

Pawlo
Załączniki
WG.PNG
Awatar użytkownika
czab
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2011 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Waveform Graph - offset i zmiana podstawy czasu

Post autor: czab »

LabVIEW zrobi takie rzeczy za ciebie: http://zone.ni.com/reference/en-XX/help ... nd_offset/ :)
Obrazek
pawlo
Posty: 18
Rejestracja: 06 lut 2012 14:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Waveform Graph - offset i zmiana podstawy czasu

Post autor: pawlo »

Rzeczywiście bardzo użyteczny bloczek, z tym że przyjmuje Waveform DBL. Jak zamienić na taki typ?
Awatar użytkownika
czab
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2011 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Waveform Graph - offset i zmiana podstawy czasu

Post autor: czab »

A jaki inny typ masz?

Z tego co widzę jest tylko jeden typ waveform w LV: http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/ ... DF00363B10 , aczkolwiek mogę się mylić.
Obrazek
pawlo
Posty: 18
Rejestracja: 06 lut 2012 14:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Waveform Graph - offset i zmiana podstawy czasu

Post autor: pawlo »

To co czytam z karty jest typu: waveform (clusters of 3 elements) Próbowałem to zamienić bloczkiem Convert to Data Dynamic ale chyba nie tędy droga.
ODPOWIEDZ