Ładowanie i wybór spośród wielu plotów XY Graph

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Awatar użytkownika
ky3orr
Posty: 149
Rejestracja: 10 gru 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Ładowanie i wybór spośród wielu plotów XY Graph

Post autor: ky3orr »

Czołem żołnierze! :)

Siedzę dzisiaj nad następującym tematem:
Mam wykres (XY Graph), na który standardowo wrzucam dwa ploty z pomiarów (tablica klastrów tablic)
Teraz jednak chcę dodatkowo na tym samym wykresie móc umieścić przebiegi temperatury i/lub wilgotności (z osobnymi skalami Y).
Dane meteo są ciągnięte z bazki.
Aby nie było łatwo moduł pomiarowy zapisuje do bazy pomiary dla temperatury i wilgotności aż z ośmiu czujników co daje 8 kompletów na sesję pomiarową.

Dwie sekcje radiobuttonów służą do wybrania czy i z jakiego kanału ma się pojawić przebieg temperatury i/lub wilgotności.

Pytanie jest następujące:
czy mam ładować do pamięci wszystkie przebiegi i po wrzuceniu ich na wykres (jako kolejne ploty) operować widocznością poszczególnego plota, czy też są jakieś inne bardziej eleganckie sposoby?
Póki co nie pochwalę się kodem, ponieważ rozważam sprawę koncepcyjnie.
Zaznaczam, że danych meteo może być dużo i przeładowywanie ich podczas klikania użytkownika nie wchodzi w grę.

dzięki za ew. podpowiedzi.

pozdrawiam
KY3ORR

Okablowanie audio / RF -> www.CabLAB.eu
Awatar użytkownika
czab
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2011 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Ładowanie i wybór spośród wielu plotów XY Graph

Post autor: czab »

Rozważając sprawę teoretycznie, może opłaca się taka architektura:

- Stworzyć sobie launcher, którego zadaniem będzie przyjęcie jako argumentu liczby i rodzaju plotów do wyświetlenia i zwracającego dane,
- W głównym VI ładować launcher przez referencję z parametrami wykresów do wczytania.

W tym momencie nie ma potrzeby przeładowywania nadmiaru danych przy każdym kliku, a z drugiej strony nie ma konieczności permanentnego trzymania w pamięci absolutnie wszystkich pomiarów. Masz te dane które potrzebujesz. Warto zwrócić uwagę na sprytne zapisanie launchera, żeby nie tworzyć nadmiaru zapytań do bazy danych.

Załączam snippet do odpalenia takiego launchera i zipek ze szkicem architektury - dane ciągnę z pliku. Przepraszam za tandetne zestawy próbek, kompletnie nie miałem weny ;)
Załączniki
LV_86.zip
wersja dla 8.6
(18.23 KiB) Pobrany 382 razy
dynamic_launcher.zip
(45.23 KiB) Pobrany 385 razy
launcher.png
Obrazek
ODPOWIEDZ