waveform graph - offset dla każdego przebiegu

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
slav
Posty: 35
Rejestracja: 18 gru 2009 16:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

waveform graph - offset dla każdego przebiegu

Post autor: slav »

Witam,

mam Waveform Graph, na który podaję tablicę 2D z danymi, gdzie każdy wiersz to jeden przebieg (w ogólności przygotowany na podanie na wyjścia cyfrowe karty). Wszystko się rysuje ok, ale na jednej skali, a jako że kanałów/przebiegów może być dużo, to robi się bajzel i nic nie widać. Chciałabym dodać offset do każdego przebiegu (plotu), żeby się rysowały jeden nad drugim (są od 0 do 1 każdy), ale znalazłam tylko opcję dodania offsetu ogólnie. Oczywiście mogę jakoś pokombinować z danymi, ale pomyślałam sobie, że tak byłoby ładniej, żeby dodać po kolei offset do każdego plotu.
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: waveform graph - offset dla każdego przebiegu

Post autor: AGF »

A nie lepiej będzie użyć Digital Waveform Graph niż kombinować ze zwykłym?

Możesz zobaczyć o co chodzi na: http://zone.ni.com/reference/en-XX/help ... nd_charts/
slav
Posty: 35
Rejestracja: 18 gru 2009 16:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: waveform graph - offset dla każdego przebiegu

Post autor: slav »

Zrobiłam koniec końców Digital Waveform Graph. Mam jednak na nim 64 przebiegi, co jest okropne do oglądania. Czy da się jakoś zrobić scrolla do pionowej osi (Y), tak żeby przewijać te przebiegi, a naraz mieć ich parę widocznych? Nie widzę takiej opcji dla osi Y. Próbowałam użyć zwykłego pionowego scrollbara, ale nie wiem za bardzo do jakiej własności wykresu ją podpiąć, żeby się przewijał obszar wykresu, na którym są wyświetlane przebiegi.
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: waveform graph - offset dla każdego przebiegu

Post autor: AGF »

Czy nie lepiej niż wyświetlać 64 przebiegi na raz (nawet ze scrollbare) nie lepiej wybierać które z nich maja być wyświetlone (ciężko jest analizować taki wykres...)? Każdy plot ma właściwość visible z której można w prosty sposób korzystać na front panelu i diagramie (patrz załączniki).
Jeżeli byś chciał jednak zrobić wielki przewijany wykres to możesz np skorzystać ze vi'a z digital graph umieszczonego w subpanelu, a obok rzeczony scroll.
Załączniki
digi_graph_plot_visible.png
Untitled 1.vi
zmiana property visible dla plot
(9.44 KiB) Pobrany 361 razy
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: waveform graph - offset dla każdego przebiegu

Post autor: PiDi »

slav, zamieszczenie vi pokazującego problem mówi więcej niż tysiąc słów ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
slav
Posty: 35
Rejestracja: 18 gru 2009 16:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: waveform graph - offset dla każdego przebiegu

Post autor: slav »

ChciałAm zrobić, jak mówi AGF, żeby wyświetlać tylko niektóre przebiegi, ale mi wyskakuje błąd o następującej treści

Error 1077 occurred at Property Node (arg 1)
Possible reason(s):
LabVIEW: Invalid property value.
Property Name: Active Plot

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że może moje dane wejściowe są jakieś inne niż powinny być i Property Node nie rozróżnia moich plotów, choć rysuje je dobrze... Poniżej na obrazku kawałek kodu obrazujacy, skąd się biorą moje dane do wykresu, a na dole jak daję te Property Node w głównym VI. Scrollbara wymyśliłam właśnie dlatego, że mi ten Active Plot z jakichś powodów nie działa.
dwg.PNG
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: waveform graph - offset dla każdego przebiegu

Post autor: AGF »

Może to dlatego że w momencie kiedy program próbuje zmienić active plot na 0 to jeszcze niema w graphie załadowanego żadnego ploat. Spróbuj ułożyć program tak aby najpierw załadować wykresy do graph, a potem kombinować z active plot.
P.S.
Przepraszam że w poprzednim poście pisałem do ciebie w rodzaju męskim. :D

Pozdrawiam
Andrzej
Ostatnio zmieniony 03 lut 2012 13:12 przez AGF, łącznie zmieniany 1 raz.
slav
Posty: 35
Rejestracja: 18 gru 2009 16:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: waveform graph - offset dla każdego przebiegu

Post autor: slav »

To jest bardzo słuszna uwaga, dziękuję.
ODPOWIEDZ