Tworzenie wykresu Waveform Graph z tablicy

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
lala166
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2011 12:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Tworzenie wykresu Waveform Graph z tablicy

Post autor: lala166 »

Mam tablicę w której w pierwszej kolumnie wpisuję date/godzinę używając Get Date/Time In Seconds. W pozostałych 8 kolumnach mam wartości pomiarów (każda kolumna odpowiada oddzielnemu przebiegowi). Tablica powiększa (rośnie liczba wierszy) się wraz z liczbą przychodzących danych. W do wykresu wrzucam zawartość tablicy pomijając kolumnę pierwszą, dzięki czemu mam przebiegi, niestety oś czasu nie odpowiada rzeczywistym wartościom. Wiem, że można użyć XScale.Multiplier do wyskalowania odstępu między kolejnymi punktami na wykresie, niestety odstępy te (czasowe)są u mnie zmienne. Chcę oczywiście mieć na wykresie punkty wraz z godziną zrobienia pomiaru. Jak to uzyskać? Tzn jak zrobić żeby graf rozpoznawał pierwszą kolumnę jako zbiór argumentów (dziedzinę).
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tworzenie wykresu Waveform Graph z tablicy

Post autor: AGF »

Wykresy chart i graph nie nadają się do wyświetlania sygnałów nieregularni próbkowanych w czasie. Użyj raczej XY Grapah i bloczka build XY Graph. Tu po prostu wprowadzasz tablice 1-D X i Y ...gotowe.
lala166
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2011 12:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Tworzenie wykresu Waveform Graph z tablicy

Post autor: lala166 »

Moje ułożenie tablicy z danymi (dane przykładowe) fot
Czy mam to zrobić bloczkiem Index Array? Rozciągając go tak, żeby wyprowadzać dwie tablice? No ale wtedy Y będzie miała więcej wymiarów bo jest w nim więcej przebiegów.. Czy ma tu znaczenie w jaki sposób będą zorientowane te tablice (pionowo czy poziomo?)
Załączniki
tab.JPG
Awatar użytkownika
skoziate
Administrator
Posty: 245
Rejestracja: 06 mar 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tworzenie wykresu Waveform Graph z tablicy

Post autor: skoziate »

Najprościej jest dodawać nowe wiersze przy pomocy Insert Into Array. Jeśli jednak aplikacja ma działać przez dłuższy czas (parę dni, tygodni) to lepiej jest zaalokować tablicę to spodziewanego wymiaru (najlepiej wartością NaN) i dodawać (zastępować) kolejne wiersze funkcją Replace Array Subset.
Pozdrawiam,
Sebastian
lala166
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2011 12:28
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Tworzenie wykresu Waveform Graph z tablicy

Post autor: lala166 »

Nie wiem dlaczego wcześniej nie działało ale już jest ok. Dzięki za podpowiedź
Załączniki
graph.JPG
graph.JPG (12.84 KiB) Przejrzano 7186 razy
ODPOWIEDZ