Ukrywanie grupy kontrolek

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
slav
Posty: 35
Rejestracja: 18 gru 2009 16:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Ukrywanie grupy kontrolek

Post autor: slav »

Witam ponownie,

tym razem mam następujący problem. Chciałabym mieć taki interfejs jak na obrazku poniżej i żeby po naciśnięciu każdego niebieskiego guzika z lewej pojawiał mi się ten zestaw kontrolek z prawej (jakiś domyślny, np. 1 kolumna). I jeszcze żeby użytkownik mógł wybrać ile tych guzików (etapów eksperymentu) będzie. (I potem po kolei te tablice będę łączyć w jedną (najpierw dla etapu pierwszego, potem dołączam dla drugiego itp.), którą przetworzę na sygnały TTL i analogowe - taki mam ogólny plan.) Żeby tylko ukryć/pokazać zestaw kontrolek to można zrobić przez Property Node: Visible dla każdej kontrolki. Dla jednego zestawu taki sposób ujdzie, ale jak ich będzie więcej, to się zrobi masakra. Myślałam, żeby je zgrupować w klaster i cały klaster ukrywać/pokazywać, ale nie wiem czy wtedy się da zmieniać te kontrolki (ilość wierszy/kolumn) wewnątrz klastra. No i kwestia jak dodawać kolejny zestaw kontrolek dla kolejnego etapu. Mogłabym np. zadać maksymalną liczbę etapów, dla każdego przygotować zestaw kontrolek, idealnie je ponakładać na siebie dla kolejnych etapów a potem tylko pokazywać, ale to mi się wydaje prymitywne i nieładne. W jaki sposób zrobić to przyzwoicie? Jakąś pętlą może?
Załączniki
etapy.PNG
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Ukrywanie grupy kontrolek

Post autor: Pitol »

Wydaje mi się, że byłby to dobry moment na skorzystanie ze zdarzeń (Event). W załączniku znajdziesz prosty przykład tego, co wydaje mi się, że chcesz osiągnąć. Jest jeden zestaw kontrolek, który zmienia się w zależności od wybranego etapu. Poklikaj sobie w etapy, następnie zmodyfikuj dane w konfiguracji... Zobaczysz jak mój przykład działa. Myślę, że jest to dobry początek, od którego możesz zacząć budowę swojego interfejsu. Jeśli jednak nie trafiłem z koncepcją to wyjaśnij bardziej dokładnie, co chcesz osiągnąć.
Events.jpeg
Załączniki
Events_9.0.vi
(10.7 KiB) Pobrany 349 razy
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
slav
Posty: 35
Rejestracja: 18 gru 2009 16:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Ukrywanie grupy kontrolek

Post autor: slav »

Dzięki, wygląda na to, że koncepcja z Twojego przykładu jest słuszna. Muszę ją teraz dobrze zrozumieć i spróbuję zastosować.
slav
Posty: 35
Rejestracja: 18 gru 2009 16:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Ukrywanie grupy kontrolek

Post autor: slav »

To znowu ja po dłuższej przerwie. Skorzystałam z Twojego pomysłu i wszystko ładnie działa za wyjątkiem jednej rzeczy. Otóż do jednego eventu dałam kontrolkę regulującą mi liczbę wyświetlanych wierszy w tablicy "Etapy", jest ona podpięta do Property Node: Number of Rows. Po włączeniu programu wszystko jest ok, mogę sobie ustawiać wartości w klastrze "Konfiguracja" i wszystko się zapamiętuje. Jednak gdy zmienię ilość wyświetlanych etapów, wszystkie poprzednio ustawione wartości kontrolek znikają, a kolejne się nie zapamiętują. Zupełnie nie rozumiem czemu tak jest, przecież to jest tylko wyświetlanie...
Załączniki
krok.vi
(26.69 KiB) Pobrany 357 razy
Awatar użytkownika
Ender
Posty: 137
Rejestracja: 02 cze 2005 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Cieszyn

Ukrywanie grupy kontrolek

Post autor: Ender »

Na wyjściu tablicy klastrów konfiguracji ze struktury event jest kwadracik z takim jakby małym białym kwadracikiem w środku. Kliknij na nim PKM i odznacz opcję 'Use Default if Unwired'. Okaże się, że w evencie 'Ile etapów?' do wyjścia nie jest nic podłączone (ale nie pytaj mnie gdzie w takim razie idzie ten przewód :) ). Jak to poprawisz powinno działać.
-Czy orał pan już kiedyś morskie fale?
Colon rzucił mu chytre spojrzenie.
-Nie złapie mnie pan na taki numer, sir - rzekł - Wszyscy wiedzą, że konie by potonęły.
Leonard umilkł na chwilę i przestroił swój mózg na Radio Colon ....
slav
Posty: 35
Rejestracja: 18 gru 2009 16:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Ukrywanie grupy kontrolek

Post autor: slav »

Dzięki! Chyba już działa jak powinno :)
ODPOWIEDZ