Tworzenie dodatkowych okien

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Baterflu
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2011 13:33
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Tworzenie dodatkowych okien

Post autor: Baterflu »

Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić w labview dodatkowe okno. Np. naciskam przycisk na oknie "A" i wyskakuje mi nowe okno "B" na którym mogę mieć umieszczone kolejne przyciski i diagramy. Czy jest to możliwe w LabView 7.1?
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Tworzenie dodatkowych okien

Post autor: PiDi »

Prawy przycisk na subVI -> SubVI Node Setup... -> Show front panel when called.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Baterflu
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2011 13:33
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Re: Tworzenie dodatkowych okien

Post autor: Baterflu »

Dzięki wielkie, pobawie sie troche z tą opcją :D
Baterflu
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2011 13:33
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Re: Tworzenie dodatkowych okien

Post autor: Baterflu »

Połowe dnia staram sie tego użyć w sensowny sposób i nie daje rady...

Chodzi mi o to ,że chce mieć dwa okna. Okno główne "A" i okno ustawień "B". W oknie głównym bedzie przycisk "Ustaw". Gdy nacisne przycisk "USTAW" ma mi sie pokazać okno "B" w którym bede miał pola do ustawienia. Następnie gdy nacisne przycisk "Zatwierdz" w oknie "B" to okno "B" zostanie zamknięte, a dane zostaną zapisane i przesłane do okna "A".

Na próbę postanowiłem zrobić okno "A" w którym jest 1 element wyświetlający wynik działania x+y i przycisk aktywujący okno "B". W oknie "B" są dwa pola do wpisania liczb x i y oraz przycisk zatwierdzający.

Problem jest to, że:
-jak wezmę element do wpisywania przypisze do terminala to automatycznie robi mi z niego input (a ja chciałbym output).
-czy moge zapisać wartość w zwykłej zmiennej lokalnej która nie będzie miała elementu na Front Panel (czy musze uzyc tablicy lub klastra)
-czy jest mozliwe otrzymanie takiej funkcjonalność jak opisałem (1 element wyswietlajacy wynik w oknie "A" i 2 elementy pobierające dane w oknie "B"
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Tworzenie dodatkowych okien

Post autor: smiga »

Przetestuj takie podejście (zanim uruchomisz vi_glowny.vi zamknij okno.vi ... bo później to może okazać się trudne :-) ):

... kod okna wyciąłem z jakiegoś swojego programu więc może coś zostało niepotrzebnego ... np. widzę teraz Flat Sequence...
Załączniki
okno1.png
okno1.png (9.03 KiB) Przejrzano 9804 razy
vi_glowny.png
vi_glowny.png (22.72 KiB) Przejrzano 9804 razy
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
Baterflu
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2011 13:33
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Re: Tworzenie dodatkowych okien

Post autor: Baterflu »

Szczerze to jestem bardziej niż początkujący jeśli chodzi o środowisko LabView. O ile okno "vi_glowny" rozumiem całkowicie to schemat powyzej "okno1" już nie jest dla mnie takie przejrzyste. A mianowicie nie rozumiem co robi ta linia na dole, domyślam się, że to jakiś sposób sprawdzania poprawności wykonywanych zadań w oknie...

Zastanawiam sie tylko czy czasami nie potrzebujesz w obu oknach bloki do wpisywania wartości na "Front Panel". Czy czasami w "Okno1" na "Front Panel" nie masz elementów do pobierania informacji i jednocześnie wyświetlania?
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Tworzenie dodatkowych okien

Post autor: smiga »

Przepraszam, za zwłokę w odpowiedzi - troszkę podróżowałem ... w końcu NIDays się odbyło :-)

"linia na dole", którą wspominasz ustawia tego VI'a (okienko, pop-up) cały czas jako "najbardziej z przodu", jako okienko aktywne, widoczne. Kluczowa jest tu metoda FP.IsFrontmost, do której podłączona jest referencja tego VI'a. Dodatkowo na początku ustawiam właściwość guzika OK na "false", ponieważ po wciśnięciu go w pierwszym otwarciu okienka, przy drugim otwarciu okienka pozostał by włączony. Oczywiście można to usunąć, zmieniając "Mechanical Action" tego guzika np. na "Latch When Released".
Całą ścieżkę błędu, error in do error out można też wyrzucić. Tak jak pisałem wcześniej wyciąłem fragment kodu ze swojego innego programu, który robił troszkę więcej. ;)

"Czy czasami w "Okno1" na "Front Panel" nie masz elementów do pobierania informacji i jednocześnie wyświetlania?" - tak są tam te do wyświetlania również, tylko możesz je schować, albo przesunąć poza obszar widoczny jako wyskakujące okienko. Poniżej rysunek jak to wygląda - od lewej: w działaniu, przesunięte kontrolek poza obszar widoczny, widok ostateczny okienka wyłączonego
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
Baterflu
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2011 13:33
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Re: Tworzenie dodatkowych okien

Post autor: Baterflu »

Poniżej rysunek? Chyba przez przypadek go nie załączyłeś? Będę musiał sam sprawdzić to co zrobiłeś jak znajdę trochę wolnego czasu.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Tworzenie dodatkowych okien

Post autor: smiga »

Już załączam - przepraszam
Załączniki
okienko.jpg
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ