dodatkowe linie na wykresie

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
piotrek88
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2011 18:57
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

dodatkowe linie na wykresie

Post autor: piotrek88 »

Mam pytanie jak można wstawić jakieś linie limitu na wykresie,
wiem że poziome można bez problemu dodać korzystać z właściwości wykresu, albo z bloczków formułujących limity, ale jak można coś takiego zrobić chcąc uzyskać linie np. jakąś skośną przecinającą wymagane punkty, zależy mi tylko by pojawiła się linia na wykresie, bez innych integracji w sposób wyświetlenia charakterystyki?
Awatar użytkownika
n_dakota
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2011 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2018
Lokalizacja: Budapeszt

dodatkowe linie na wykresie

Post autor: n_dakota »

Może nałożyć drugi-przezroczysty wykres?

Np coś takiego jak w załączniku.
Załączniki
Untitled 1.vi
(25.94 KiB) Pobrany 368 razy
piotrek88
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2011 18:57
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

dodatkowe linie na wykresie

Post autor: piotrek88 »

no raczej nie wiem czy to się sprawdzi, jeśli zacznę korzystać z graph palette na tym wykresie głównym to ta linia nie będzie odnosiła się odpowiednio do tego zmienianego wykresu
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

dodatkowe linie na wykresie

Post autor: Harnas »

Czy mozna do XY Graph dorzucic jeszcze jedna inaczej wyskalowana os Y, po to zeby na przyklad na jednym wykresie porownywac przebiegi dwoch roznych funkcji czytanych z osobnych plikow? Osia X jest zawsze czas.
oczekp
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2009 15:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: dodatkowe linie na wykresie

Post autor: oczekp »

można. Kliknij prawym myszy na oś Y i następnie Duplicate Scale. Kolejno w właściwościach ustaw oś do odpowiedniego wykresu.
Awatar użytkownika
Harnas
Posty: 152
Rejestracja: 16 mar 2011 09:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

dodatkowe linie na wykresie

Post autor: Harnas »

W jaki sposob moge wybrac, ktora z osi Y ma byc widoczna ? Chcialbym to sterowac za pomoca Buttonu i nie moge znalesc tego Property Node :(
Od razu drugie pytanie, czy jest mozliwosc ustawienia legendy w ten sposob, zeby byla widoczna powiedzmy tylko w zakresie Plotow "5-10" albo "11-15" a nie od zera.
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: dodatkowe linie na wykresie

Post autor: PiDi »

Pokazywanie tylko wybranych osi - załącznik.
Co właściwie chcesz zrobić z tą legendą? Użytkownik ma sobie wybierać, które wykresy mają być widoczne? To można zrobić Waveform Graph i podawać tylko niektóre wykresy, z odpowiednim edytowaniem nazw wykresów przy zmianie wyboru.
Załączniki
Chart.vi
LV2009
(9.83 KiB) Pobrany 363 razy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ