Porównywaine stringów z array

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
begino
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2011 19:43
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Porównywaine stringów z array

Post autor: begino »

szanowni forumowicze, rozpoczynam naukę i mam kłopot, otóż mam tablicę w której są jakieś stringi i numery za pomocą wyrażeń reguralnych wyciągam zeń tylko liczby bo mnie interesują i teraz chcę porównać te liczby z innymi liczbami (jedną liczbą) jak zrobić żeby dla każdego elementu tablicy te porównanie nastapiło, inaczej żeby z całej tablicy która ma powiedzmy 100 rekordów wyciągnąć tylko wiersz pasujący do wzorca? Poniżej ilustracja co chcę osiągnąć:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Awatar użytkownika
n_dakota
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2011 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2018
Lokalizacja: Budapeszt

Re: Porównywaine stringów z array

Post autor: n_dakota »

Chodzi o coś takiego?
Obrazek
Obrazek
Załączniki
Untitled 1.vi
(9.75 KiB) Pobrany 425 razy
begino
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2011 19:43
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: Porównywaine stringów z array

Post autor: begino »

Dokładnie dzięki serdeczne a możesz zrobić tak , tylko żeby zamiast tekstu "Element znajduje się..." wyświetlał część tego wiersza - same literki czyli w tym przypadku wynikiem byłoby DEF
Awatar użytkownika
n_dakota
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2011 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2018
Lokalizacja: Budapeszt

Re: Porównywaine stringów z array

Post autor: n_dakota »

Proszę bardzo:

Obrazek
Obrazek
Załączniki
Untitled 1.vi
(10.24 KiB) Pobrany 361 razy
begino
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2011 19:43
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: Porównywaine stringów z array

Post autor: begino »

Działa jak należy, ale mój błąd że od początku nie wytłumaczyłem, ale dobra a jak te trzy litery bedą miały zmienną długość? Tzn. jakieś AHDVGHDV, albo FFDS bo tam dałeś offset trzy a dla zmiennej długości wtedy jaki bym musiał offset dać?
Awatar użytkownika
n_dakota
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2011 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2018
Lokalizacja: Budapeszt

Re: Porównywaine stringów z array

Post autor: n_dakota »

Obrazek
Obrazek
Załączniki
Untitled 1.vi
(10.92 KiB) Pobrany 380 razy
Hruodberaht
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2009 19:50
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Kontakt:

Re: Porównywaine stringów z array

Post autor: Hruodberaht »

Ponieważ wypadałoby się uczyć na egzamin magisterski, to... z chęcią zasugeruję małą alternatywę :D , acz inspirowaną kodem n_dakota (mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe, n). Przy okazji wypróbuję wstawianie czegoś na forum - pora zacząć się udzielać.

VI szuka wzorca z pattern to search for w tablicy. Zatrzymuje wyszukiwanie przy pierwszym pasujący wzorcu, a jeśli nic nie znajdzie, zwraca dane z ostatniego wiersza. Czyli podobnie, jak u n, ale prościej, bo u mnie wyrażenie regularne, które oddziela użyteczne informacje to ", " :). O ile oczywiście masz jeden format :D .

Sugeruję poczytać opisy funkcji z palety ze stringami - być może znajdziesz VI, które lepiej pasuje do Twojego przypadku. Jak nie, ogólna orientacja co gdzie jest i co robi, i tak się przyda - mi nie raz zaoszczędziło czasu na ponownym wymyślaniu koła ;) .
Załączniki
Untitled 1.vi
vi
(9.6 KiB) Pobrany 372 razy
block diagram
block diagram
block.png (9.99 KiB) Przejrzano 8377 razy
front panel
front panel
front.png (9.45 KiB) Przejrzano 8377 razy
CLAD + fotonika (czujniki światłowodowe)
ODPOWIEDZ