Front Panel subVI'a po kliknięciu na przycisk

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
RaV
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2011 23:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Gliwice

Front Panel subVI'a po kliknięciu na przycisk

Post autor: RaV »

Witam,

Mój problem wydaje się być bułką z masłem, jednak nie potrafię sobie poradzić z otwarciem Front Panelu jednego z SubVI działających w aplikacji.
Dokładniej:
- po kliknięciu na przycisk chcę otworzyć panel subVI'a
- po ponownym kliknięciu, albo kliknięciu w inny przycisk, albo po prostu zamknięciu panelu z 'x' chcę by operacja była możliwa do wykonania ponownie.
SubVI oczywiście ma się wykonywać niezależnie od tego, czy jego panel jest otwarty czy nie.
Próbowałem użyć Metod i struktury Event, ale brak reakcji na otwarcie. Zamknięcie działa czasem, ale nie zawsze :-\

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi.

PS. Problem był już poruszany, ale dla wersji 2008, poza tym nie działają już linki do stron z podpowiedziami więc piszę ponownie,
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Front Panel subVI'a po kliknięciu na przycisk

Post autor: Pitol »

Witaj,

Dobrze próbowałeś, tylko coś Ci musiało nie wyjść. Struktura Event jest jak najbardziej prawidłową odpowiedzią na Twoje pytania.
Reakcją na przycisk ma być otwarcie FP, zatem w strukturze Event musisz przygotować obsługę przycisku. Jeśli przycisk ma wartość True to otwórz FP, jeśli False to zamknij FP. Aby to zrobić musisz otworzyć referencję do VI, a następnie zastosować metodę FP.Open lub FP.Close. Dodatkowo musisz zabezpieczyć tę funkcjonalność na wypadek zamknięcia FP za pomocą "X". Możesz to zrobić używając własności (nie metody!) FP.Open, która zwróci Ci stan FP.

W załączniku prosty przykład, ale lepiej dla Ciebie będzie, jak spróbujesz sam do tego dojść :) Z powyższym opisem nie powinieneś mieć problemu ze zrobieniem tego.
Załączniki
FPOpen.zip
LV10.0
(25.42 KiB) Pobrany 399 razy
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
RaV
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2011 23:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Gliwice

Front Panel subVI'a po kliknięciu na przycisk

Post autor: RaV »

Wielkie dzięki za uratowanie cennego czasu i włosów na głowie ;)
ODPOWIEDZ