Wyświetlanie na bieżąco w dodatkowym oknie

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
kimmuriel
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2011 12:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Wyświetlanie na bieżąco w dodatkowym oknie

Post autor: kimmuriel »

Witam,
mam pewien problem z dopracowaniem swojej aplikacji pomiarowej. Jej celem jest wykonanie pomiaru ch-ki częstotliwościowej Uwy=F(f) dla zadanego przez użytkownika przedziału. Dla zwiększenia dokładności pomiar dla każdego punktu powinien być wyznaczony jako wartość średnia zadanej liczby pomiarów jednostkowych wykonywanych sekwencyjnie w możliwie krótkim przedziale czasu gdzie ewentualne obliczenia wykonywane mają być poza pętlą pomiarową [np. jeśli chcemy zdjąć ch-kę dla 10 punktów to dla każdego z nich wykonujemy po 10 pomiarów jednostkowych, z których średnia da interesującą nas wartość dla konkretnego punktu]. Zależy mi, żeby wyniki pomiaru były prezentowane na bieżąco na dodatkowym pojawiającym się w tym celu oknie czyli np. po 10 pomiarach w otwartym oknie z wynikami pojawiłby się ich uśredniony rezultat, po następnych 10 pomiarach kolejny itd. Niestety używając Highlight Execution stwierdziłem, że przy mojej realizacji wyniki nie są prezentowane na bieżąco tylko po wykonaniu całego procesu pomiarowego. Stąd moje pytanie - w którym miejscu popełniam błąd?

Główny VI:
Obrazek
Wyświetlanie (2pokaz_wynikk.vi):
Obrazek
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyświetlanie na bieżąco w dodatkowym oknie

Post autor: Pitol »

Pomijając fakt, że w każdej iteracji pętel For korzystasz z FP.Open to problem w Twoim programie leży w tym miejscu:
glowny_1.JPG
glowny_1.JPG (24.81 KiB) Przejrzano 4465 razy
Referencja do kolejki zostanie przesłana za pomocą Ctr.Val.Set dopiero po zakończeniu wykonywania się pętel For. Cały ten VI 2pokaz_wynikk uruchomi się dopiero po zakończeniu pętel For. Proponuję przemyśleć to jeszcze raz... Jeśli chodzi o sam "drut" z referencją do kolejki, to nie trzeba czekać, aż bloczek Enqueue się wykona i wyjściowy drut wpinać dalej. Możesz podpiąć drut z kolejką zanim uruchomią się pętle For (leci w nim referencja do kolejki, a nie dane). A otwieranie FP np. wstawić przed pętlami For...
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
kimmuriel
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2011 12:08
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Wyświetlanie na bieżąco w dodatkowym oknie

Post autor: kimmuriel »

Wielkie dzięki za wskazanie błędów w moim rozumowaniu.
ODPOWIEDZ