Dwa pytanie o intensity Graph

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
mippii
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2011 14:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Dwa pytanie o intensity Graph

Post autor: mippii »

Czy ktoś zna sposób, aby w Instensivity Graph mieć oś X'ów na górze obszaru wykresu, a nie na dole? Muszę zrobić wykres, który ma (0,0) w górnym lewym rogu maksimum w prawym dolnym. Oczywiście mogę sobie odwrócić oś Y i problem niemal rozwiązany, tyylko że oś X zostaje na dole i nie wygląda to najlepiej:(

A drugie pytanko, czy jestem w stanie zmienić programowo wymiary obszaru samego wykresu? Niech chodzi mi o wymiary całego wykresu, razem z osiami, legendą itp., bo to jest proste, ale o sam ten obszar gdzie widzimy wykres, w oryginale ten "czarny". Nie znalazłem żadnej właściwości, który by za to odpowiadała, ale może coś przeoczyłem.

Z góry dzięki za informacje;)
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Dwa pytanie o intensity Graph

Post autor: PiDi »

Witam
Co do pierwszej rzeczy- kliknij na osi X (trzeba trafić) i wybierz "Swap Sides" - oś znajdzie się na górze.
Xscale.jpg
Druga- Property Node->Plot Area Bounds. Manipulując tymi wartościami zmieniasz rozmiar samego obszaru wykresu. Przykład w załączniku.
Załączniki
plotsize.vi
(10.07 KiB) Pobrany 359 razy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ