Stworzenie listy w tabelce

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Awatar użytkownika
Tygrys
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2005 00:00
Kontakt:

Stworzenie listy w tabelce

Post autor: Tygrys »

Mam pytanie związane z interfejsem użytkownika.Mam stworzone kilka tabelek, w które wpisuje się dane: np numer fabryczny rok produkcji. Chciałbym aby po naciśnięciu danej tabelki pojawiała mi się lista z danymi które wcześnuiej wpisywałem lub , żebym mógł gdzieś w pliku podawać dane które mają się wyświetlać.

Będę bardzo wdzięczny za info
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Stworzenie listy w tabelce

Post autor: Mikrobi »

Tygrys pisze:Mam pytanie związane z interfejsem użytkownika.Mam stworzone kilka tabelek, w które wpisuje się dane: np numer fabryczny rok produkcji. Chciałbym aby po naciśnięciu danej tabelki pojawiała mi się lista z danymi które wcześnuiej wpisywałem lub , żebym mógł gdzieś w pliku podawać dane które mają się wyświetlać.
Będziemy wdzięczni za jaśniejsze przedstawienie sprawy.
...może jeszcze wersja LabVIEW ...?
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Awatar użytkownika
Tygrys
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2005 00:00
Kontakt:

Re: Stworzenie listy w tabelce

Post autor: Tygrys »

Ten problem już rozwiązałem.Mam natomiast inny .Mianowicie posiadam karte zbierania danych IEC-488 i chciałbym przy jej pomocy wybrać kanały na skanerze, który służy do wybierania pozycji pomiędzy ogniwami, które mierze.Chciałbym się dowiedzieć jak programowo dostać się do skanera i z programu wybierać pozycje a nie ręcznie na skanerze.Wiem, że w tym skanerze jest taka możliwosć.Tylko nie wiem jak to zrobić w LabView 6i.
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 209
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00
Lokalizacja: Aktualnie TRW

Re: Stworzenie listy w tabelce

Post autor: rumcajs »

A może IEEE488, czyli interfejs GPIB ? Wszystkie vi do komunikacji przez GPIB znajdziesz w palecie Instrument I/O >> GPIB. Najlepiej jednak gdybyś sprawdził/poszukał czy do twojego urządzenia nie ma czasami już gotowych sterowników pod LV - znacznie ułatwi Ci to pracę. Jeżeli chodzi o przykłady to standardowo: CTRL + H -> Examples. Konfigurację interfejsu GPIB najlepiej przeprowadzić w MAXie. Rumcajs.
Awatar użytkownika
Tygrys
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2005 00:00
Kontakt:

Re: Stworzenie listy w tabelce

Post autor: Tygrys »

rumcajs pisze:A może IEEE488, czyli interfejs GPIB ? Wszystkie vi do komunikacji przez GPIB znajdziesz w palecie Instrument I/O >> GPIB. Najlepiej jednak gdybyś sprawdził/poszukał czy do twojego urządzenia nie ma czasami już gotowych sterowników pod LV - znacznie ułatwi Ci to pracę. Jeżeli chodzi o przykłady to standardowo CTRL + H -> Examples. Konfigurację interfejsu GPIB najlepiej przeprowadzić w MAXie. Rumcajs.
Faktycznie sterowniki ściągnąłem ze strony producenta.Jednak moje pytanie podtrzymuje , mam kartę zbierania danych i chcę przez tą kartę dostać się na zewnątrz do urządzenia , na którym wyn=biera się kanały,(do tej pory ręcznie), chciałbym to zmienić bo chciałbym te kanały wybierać z komputera, i kiedy je już wybiorę, to chciałbym aby program poprzez ta karte wysłał sygnał do skanera, który akurat ma być kanał aktywny.Mój problem
polega na tym, że nie wiem jak to zrobić z poziomu LabView.
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Re: Stworzenie listy w tabelce

Post autor: PMaj »

Witam
Tygrys pisze:Faktycznie sterowniki ściągnąłem ze strony producenta.Jednak moje pytanie podtrzymuje , mam kartę zbierania danych i chcę przez tą kartę dostać się na zewnątrz do urządzenia , na którym wyn=biera się kanały,(do tej pory ręcznie), chciałbym to zmienić bo chciałbym te kanały wybierać z komputera, i kiedy je już wybiorę, to chciałbym aby program poprzez ta karte wysłał sygnał do skanera, który akurat ma być kanał aktywny.Mój problem polega na tym, że nie wiem jak to zrobić z poziomu LabView.
Skoro już masz sterowniki ściągnięte ze strony producenta - to powinny być bloczki - znaczy VI'e. Jeżeli to nie jest instalacyjna wersja to katalog z biblioteką lub VI'ami należy wrzucić do katalogu National Instruments >> Labview >> instr.lib. Tam jest już przykładowa biblioteka. W LabVIEW powinny być widoczne bloczki do obsługi urządzenia (paleta funkcji >> Instument IO >> Instument Drivers). Te bloczki powinny mieć opcję zapiywania i czytania parametrów urządzenia. Ocywiście musisz znać adres urządzenia skoro to jest GPIB. Nie powinno być problemów.

Powodzenia
ODPOWIEDZ