Dostosowanie interfejsu do komunikacji magistralą CAN

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
redbear
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2010 11:32
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Dostosowanie interfejsu do komunikacji magistralą CAN

Post autor: redbear »

Witam,
Jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o LabView i mam pewien problem. Mam do stworzenia prosty program, do komunikacji za pomocą magistrali CAN przy użyciu karty CAN PCI.
Mam już stworzony prosty interfejs i nie wiem jak go skomunikować ze sprzętem na końcu szyny tak, żeby komunikacja przebiegała w sposób ciągły. Czy mam użyć RT czy jest jakiś prostszy sposób do tego?
Do karty i urządzenia końcowego mam ograniczony dostęp.
Przeglądałem już forum, ale nie znalazłem nic co by mogło mi pomóc.

Bardzo proszę o jakąś pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Dostosowanie interfejsu do komunikacji magistralą CAN

Post autor: Nowszy »

Witaj

Potrzebujemy trochę więcej szczegółów - czy karta jest w komputerze z systemem RT? Jeśli tak, to musisz napisać 2 VIe - jeden na RT, który będzie zbierał dane z karty i wysyłał je przez sieć, drugi który będzie odbierał i wyświetlał te dane na komputerze, gdzie będzie interfejs użytkownika. Najprostrzą metodą komunikacji będą Shared Variables.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
redbear
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2010 11:32
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: Dostosowanie interfejsu do komunikacji magistralą CAN

Post autor: redbear »

Dzięki serdeczne za odpowiedź.
W zasadzie karta będzie w komputerze z całym LabView razem z RT. Fakt, że jest to wersja testowa bo w zasadzie używam tego z musu tylko do magisterki i jak wcześniej wspomniałem jestem w tym zielony.
Trudne jest takie przedsięwzięcie czy nie powinno być problemu? Da się to jakoś połączyć z tym co już zrobione?

A to Shared Variables to jest jakoś powiązane z RT czy to zupełnie co innego?
ODPOWIEDZ