problem z obsługą bazy danych

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
dspeed
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2010 19:01
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

problem z obsługą bazy danych

Post autor: dspeed »

witam
mam może dla niektórych śmieszny problem ale nie mogę sobie z nim dać rady. a mianowicie
chciałbym za pomocą polecenia sql wydobywać z bazy wszystkie wiersze z określoną przez użytkownika datą i chciał bym do tego użyć MonthCalendar z sekcji .NET, ale niestety nie wiem jak można przesłać z kalendarza samą datę bez dodatkowych wpisów np 2010-07-15 00:00:00.
I jeszcze jeden problem, jak można wyniki odczytane z bazy zapisać do Multicolumn Listbox.
Załączniki
baza.jpg
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: problem z obsługą bazy danych

Post autor: Pitol »

1. Co do daty to widzę że używasz bloczka Format Date/Time String, który ma wejście time format string. W pomocy kontekstowej jest dokładnie opisane w jaki sposób skonfigurować to wejście aby otrzymać szukany format.

2. Dane do Multicolumn Listbox pakuje się przez Property Node::ItemNames. Jest to tablica 2D stringów.
time.PNG
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
dspeed
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2010 19:01
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

problem z obsługą bazy danych

Post autor: dspeed »

dziękuję za podpowiedz i jeszcze jedno małe pytanie:
jak przerobić tablice 1D składającą się z klastra 5 elementów na tablice 2d string do wpisania Multicolumn Listbox
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: problem z obsługą bazy danych

Post autor: Pitol »

A musisz formować ten klaster? Bo rozumiem, że chcesz odczytane dane w pętli for wrzucić w Multicolumn. Zamiast tworzenia klastra możesz dane od razu zbijać w tablicę.

Nie znam sposobu na przerobienie Twojego klastra na 2D tablicę innego niż ten:
cl.PNG
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
dspeed
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2010 19:01
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

problem z obsługą bazy danych

Post autor: dspeed »

@Pitol dziękuję bardzo za pomoc. Posłuchałem twojej rady i wszystko pięknie śmiga. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ