zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
blusss1
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2009 10:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: blusss1 »

Witam,
mam pewien problem. Chodzi o stworzenie programu w Labview, który umożliwi pomiar temperatury(może być symulacja) która będzie wyświetlana w programie. Kolejnym krokiem jest zczytanie aktualnie wyświetlanej temperatury o okrągłej godzinie(np: 14:00) i export do pliku txt tylko aktualnego pomiaru, po upływie pełnej godziny, następny pomiar temperatury(15:00) powinien być nadpisany w tym samym pliku, czy jest to w ogóle możliwe?
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: Nowszy »

Czesc

Tak, oczywiscie jest to mozliwe, nawet calkiem proste. Czego od nas oczekujesz?
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
blusss1
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2009 10:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: blusss1 »

czy mógłbyś napisać dla mnie taki programik i udostępnić mi plik vi? potrzebuje takiej aplikacji do bardziej złożonego programu, a labview jest jego elementem. plik txt (który wygeneruje labview) będzie analizowany przez skrypt PHP a następnie wartości z pliku muszą być przesłane do Bazy SQL znajdującej się na serwerze, dobrze by było aby wartości byly nadpisywane, ale jeśli będą dopisywane do pozostałych to też nie będzie źle ... jednak problem jest w tym że jestem amatorem jeśli chodzi o aplikacje labview, dla mnie to po prostu czarna magia, czy byłbyś w stanie mi pomóc?
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: Nowszy »

A czy jest jakiś konkretny powód dla którego:
a/ chcesz wykorzystac PHP do analizy i zapisywania do serwera (da sie to zrobic w LV)
b/ chcesz wykorzystac LV do pobierania (lub symulacji pobierania) temperatury?

Jesli to ma byc tylko pobieranie sygnalu i go zapisywanie, to polecam Signal Express (http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/en/nid/14216) - tam napiszesz sobie taki programik w pol godzinki sam, nie znajac srodowiska w ogole.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: smiga »

Można zaadoptować do tego ten przykład:
http://decibel.ni.com/content/docs/DOC-7621

.
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
blusss1
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2009 10:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: blusss1 »

Problem jest tego typu że posiadam wersję LABVIEW 8.5 a plik który mi przedstawiłeś jest zapisany w wersji 9.0 w związku z tym nie mogę otworzyć pliku czy mógłby ktoś z was przekonwertować to zadanie na wersję 8.5 \
byłbym wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: Nowszy »

Prosze bardzo, wersja 8.5
Załączniki
FieldPoint Append to File_LV90.vi
(19.85 KiB) Pobrany 587 razy
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
blusss1
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2009 10:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: blusss1 »

Może inaczej, cały schemat wygląda w ten sposób <br> Obrazek
... niestety po odpaleniu programu w Labview 8,5 wywala mi błąd braku pewnego komponentu (zaznaczony czerwonym kółkiem)
tak wygląda on w wersji 2009:
Obrazek
niestety w 8.5 jest tylko kwadracik ze znakiem "?" przez co caly program nie chce się uruchomić.
czy jest jakiś zamiennik w LV 8.5 który posłużyłby mi w tym programie?
Obecnie wersja 8,5 którą posiadam jest legalna, 30 dniowa wersja Labview 2009 mnie nie urządza ponieważ program musi śmigać 24h na komputerze stacjonarnym, więc nie chce jej specjalnie instalować... generowanie pliku *.txt przez skrypt PHP (którym muszę się posłużyć) to dalsza część mojej pracy której niestety nie mogę kontynuować do póki nie uruchomię poprawnej wersji aplikacji Labview ... z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: smiga »

Jeżeli chcemy uruchomić program tylko do testów, symulacji to wystarczy wywalić wspomnianego VI'a :
Tu jest wersja bez "problemu":
http://optinav.pl/a/pomiar_temperatury1.rar

3 kontrolki symulują 3 termometry (może być jeden ... a może być więcej).
Stwórz sobie pusty plik np: temperatura.txt i wskaż ścieżkę do niego.
Zmieniłem ustawienia czasowe żeby zapisywał się częściej ... w celach testowych.

Wszystko działa.
Jak będziesz wiedział jak zbierasz dane z termometrów to zastąpisz kontrolki odpowiednim kawałkiem kodu.

pozdrawiam
Arek
Ostatnio zmieniony 06 maja 2012 13:50 przez smiga, łącznie zmieniany 1 raz.
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
blusss1
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2009 10:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: blusss1 »

Jestem Ci bardzo wdzięczny kolego ;) wszystko śmiga bez problemu. Dodałem jeszcze kilka szczegółów, między innymi gdy zapisujemy plik dodawana jest jeszcze DATA dodania oraz CZAS pomiaru. Wszystko ładnie jest zapisywane w formie:
TEMP1 TEMP2 GODZINA_POMIARU DATA_POMIARU
Gdyby się komuś miało przydać to całość wygląda następująco:
http://exgraphic.pl/test/screen2.jpg

pozdrawiam :)
cuma2436
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2016 20:50
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW

Re: zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: cuma2436 »

Witam,

przeczytałam właśnie problem, który kiedyś udało się wam bezproblemowo rozwiązać. Ale jako użytkownikowi całkiem zielonemu w LabView niewiele to pomogło. Mam program służący do pomiaru wielu różnych czynników, przede wszystkim temperatury (kolektory słoneczne). Na jego podstawie muszę zrobić dokładnie to co kolega wyżej, tzn wszystkie dane muszę zapisywać o pełnych godzinach przez jakiś okres czasu, najlepiej żeby dane były w jednym pliku. Układ, którym dysponuje jest o wiele bardziej jak dla mnie skomplikowany i nie potrafię zastosować powyższych informacji (nie wiem co gdzie). Zamieszczam poniżej screen, mogę również chętnie przesłać program, jeśli ktoś jest gotowy mi pomóc. Z góry dziękuję.
Załączniki
kolektory.jpg
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zapis danych do pliku o aktualnej godzinie

Post autor: spalinowy »

Na jakim urządzeniu pracujesz?
Mimo, że sam nie jestem za dobry w LV, to uważam, że jest straszny mętlik u Ciebie w kodzie. Strasznie dużo kanałów odczytujesz, ale zaledwie kilka chcesz zapisywać (wg mnie jest to zbędne). Tak samo indykatorów jest cała masa.

Sam problem nie wydaje się trudny. Ja bym Express VI wrzucił do Case Structure a do sterowania True/False ułożył proste sterowanie warunkowe z palety Comparison i Boolean. Z palety Timing weźmiesz sobie blok, który odlicza i mierzy czas.
ODPOWIEDZ