Skalowanie

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
jarusn
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2008 08:06
Kontakt:

Skalowanie

Post autor: jarusn »

Witam wszystkich Mam pytanie stworzyłem program który jest poniżej. Metoda porównania napięc , lecz ma szeroki zakres od 1 do 1m ohma a rezystanje wzorcowa jest jedna 1K ohm, chciałbym stworzyć zakresy które pomogą mi w lepszym odczytaniu rezystancji mierzonej lecz nie mam pojecia jak próbowałem poprzez scalowanie wykresu ale tędy chyba nie ta droga , wiem tylko że poprzez zmiane wzmocnienia i czy to da sie w Labview Prosze o pomoc
Następnym razem wiadomość z takim tytułem może być usunięta. Poczytaj regulamin. bogdani
Ostatnio zmieniony 15 paź 2008 04:58 przez jarusn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Koza
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 gru 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Skalowanie

Post autor: Koza »

Chętnie bym spróbował pomóc, ale nie wiem zupełnie co chcesz zrobić. Mam prośbę o poukładanie kodu (czyli nitki z minimalną liczbą kantów, opisy funkcji, przepływ danych od lewej do prawej, etc...).

Zakresu pomiarowego urządzeń nie zmieniasz w sposób jawny, po prostu ustawiasz w DAQmx Create Channel zakres, na jakim chcesz mierzyć (minimum i maksimum, wartości po przeskalowaniu).
Przykładowo, ustawiając na karcie z Full-Scale +/-10V minimum -100mV a maksimum 100mV dajesz wzmocnienie 100 razy.

Pozdrawiam,
Koza
jarusn
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2008 08:06
Kontakt:

Re: Skalowanie

Post autor: jarusn »

Czy jest szansa w Labview zmiane zakresu, Mam szeroki zakres wiec musze odczytywać małe napiecia z rezystacji wzorcowej i mierzonej tzn małe napiecie przy małych rezystancjana mierzonej i małe napiecia na wzorcoej przy dużch. wartość wzorcowej rezystancji to 1K ohm zasilanie 5V. Skalowanie odpada poniewaz to nie zmniejsza błedu:( chodzi aby wzmocnić te małe napiecia poprzez wzmocnienie.
Awatar użytkownika
Koza
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 gru 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Skalowanie

Post autor: Koza »

Hej,

Rozumiem, że chcesz zmienić zakres na karcie pomiarowej. Jeśli tak, to możesz to zrobić tak jak to opisałem w mojej ostatniej wiadomości, ustawiając minimum i maksimum w bloczku DAQmx Create Channel.

Jeżeli nie wiesz, czy karta ma wbudowany programowalny wzmacniacz, napisz proszę jakie to urządzenie.

Pozdrawiam,
Koza
ODPOWIEDZ