Przesuwanie obiektu w panelu użytkownika

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Kris
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2004 00:00

Przesuwanie obiektu w panelu użytkownika

Post autor: Kris »

Witam

Mam następujące pytanie:
Jak zrobić żeby jakiś przedmiot przesuwał się po panelu użytkownika w zależnosci od przyciśniętego klawisza (klawiszy)? Tym przedmiotem może być inny przerobiony przycisk.

Innymi słowy: wciskam przycisk i przedmiot przesuwa się.
8)

Po miesiącu poszukiwań w tutorialach, przykładach, stronach www, forach itp mam dość :D


Dzięki wielkie za wszelakie wskazówki.

Pozdrawiam :)
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Poperty Node

Post autor: bogdani »

Witam
Nie wiem gdzie szukałeś, ale w LabVIEW jest możliwość sterowania właściwościami obiektów. Wystarczy wybrać klikając prawym klawiszem myszki na obiekcie Create >> Property Node i mamy stworzony węzeł właściwości obiektu.
Ciebie interesuje dokładnie pozycja obiektu. Z właściwości wybierasz więc Position >> All Elements i otrzymujesz klaster, który zawiera położenie obiektu, tzn. pozycję w pionie i poziomie.
Wystarczy teraz przełączyć na zapis właściwości (prawy klawisz i wybierasz Change To Write i teraz możesz zapisywać pozycję obiektu, sterując jego położeniem w oknie.
Mam nadzieję, że o to chodziło, jeśli nie to uściślij problem, przy okazji podając jaką wersja LabVIEW używasz.
Pozdrawiam bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Kris
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2004 00:00

Post autor: Kris »

O to chodzi właśnie. :) Dziękuję.

Staram się zrobić prosty symulator windy. Zatem interesuje mnie wpływanie tylko na pozycję Top. I właśnie mam kłopot z napisaniem odpowiedniej funkcji. Pomożecie? :oops: :wink: W budynku 4 piętra (wzywanie windy na każdym piętrze i panel pasażera windy). Przykład "Multiple Notifiers - Elevator Example.vi" jest zbyt wypasiony jak na moją obecną wiedzę z zakresu labview.

Dzięki z góry.

PS Używam LabView 7.1. Jeśli będzie potrzebne PNSD to służę :D
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

PNSD

Post autor: bogdani »

NIestety jeśli masz problem ze zrobienie odpowiedniej funkcji to musimy wiedzieć o jaką funkcję chodzi i poznać strukturę programu, więc nie obejdzie się z PNSD :-)
Jakbyś dał od razu kod też byłoby dobrze

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Kris
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2004 00:00

Post autor: Kris »

Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

Kris pisze:Staram się zrobić prosty symulator windy. Zatem interesuje mnie wpływanie tylko na pozycję Top. I właśnie mam kłopot z napisaniem odpowiedniej funkcji. Pomożecie? :oops:
:wink: W budynku 4 piętra (wzywanie windy na każdym piętrze i panel pasażera windy).
Przykład "Multiple Notifiers - Elevator Example.vi" jest zbyt wypasiony jak na moją obecną wiedzę z zakresu labview.
Rozwiązanie jest nieco prostsze niż tworzenie konkretnej funcji w LabVIEW - wystarczy dostosować kontrolkę typu slider do takiej postaci
Obrazek
Plik kontrolki pojawi się w Plikowni jak tylko zostanie zaakceptowany przez Bogdaniego :wink:
Widzę że już jest
8)
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
ODPOWIEDZ