Minimalizacja panelu c.d.

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Grudziądz

Minimalizacja panelu c.d.

Post autor: rafal »

W temacie „Minimalizacja panelu przyciskiem button” uzyskałem informację jak zminimalizować panel w wersji 7 oraz jak chować i wywoływać panel w wersji 6i.
A czy da się zminimalizować panel w wersji 6i ?
Nie znalazłem żadnego „Property Node” ani „Invoke Node” z funkcją „FP State” lub „State”.
Próbowałem ze wszystkimi opcjami, ale nie znalazłem nic, co umożliwiałoby zminimalizowanie panelu z poziomu przycisku.
Czy jest możliwa minimalizacja panelu w LabVIEW 6i ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Minimalizacja panelu c.d.

Post autor: Mikrobi »

[quote="rafal"]W temacie „Minimalizacja panelu przyciskiem button” uzyskałem informację jak zminimalizować panel w wersji 7 oraz jak chować i wywoływać panel w wersji 6i. A czy da się zminimalizować panel w wersji 6i ? Nie znalazłem żadnego „Property Node” ani „Invoke Node” z funkcją „FP State” lub „State”. Próbowałem ze wszystkimi opcjami, ale nie znalazłem nic, co umożliwiałoby zminimalizowanie panelu z poziomu przycisku. Czy jest możliwa minimalizacja panelu w LabVIEW 6i ? [/quote]
Poniżej jest diagram metody "minimalizacji na piechotę":
[img]http://layer.uci.agh.edu.pl/~mikrobi/la ... ator6i.png[/img]
Takie rozwiązanie powinno pomóc.
Oczywiście to wersja testowa, ale po określeniu dla jakich wartości ustawić panel przy "zminimalizowanym" i "zmaksymalizowanym" oknie możesz te wartości wpisywać jako stałe w odpowiednich ramkach CASE'a. Ciekawostka jest to, że VI na którym operujesz wcale nie musi być uruchomiony :).
pozdrawiam Mikrobi
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: rafal »

Nie jest to minimalizacja (brak menu głównego w pasku), ale działa.
Dzięki
ODPOWIEDZ