Jak zbudować licznik, którego wartość ma wpływ na case

Sprawy związane z interfejsem użytkownika - kontrolki, wskaźniki, wyświetlacze, wykresy oraz inne zagadnienia tego typu...
Draqomint
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2020 15:37
Wersja środowiska: LabVIEW 2019

Jak zbudować licznik, którego wartość ma wpływ na case

Post autor: Draqomint » 29 gru 2020 15:49

Hejka,

chciałbym poprosić o jakąś pomoc z oprogramowaniem LabView. O tyle o ile w większości języków programowania (np. PLC), zrobienie procesu zawierającego licznik, na podstawie którego mam wpływ na cały proces - o tyle w LabView nie wiem jak to zrobić ani nawet, za co się złapać. Gdybym mógł prosić o jakąś pomoc / wskazówkę, jak rozwiązać mój problem.

Generalnie chciałbym sprawdzać, ile jest miejsc zajętych, ile wolnych i w zależności od tego wyznaczać czy proces ma zajść, czy nie, ale za nic nie mam pojęcia jak to zrobić.

Czyli dla ułatwienia co chcę uzyskać? Mam 2 bramy, wjeżdża auto - nie ważne, którą bramą - mam mieć zliczanie tego auta i odejmowanie z puli wolnych miejsc, a następnie jak wyjedzie to odwrotny proces. Pytanie, czy wystarczy zrobic case na - pusty, pelny, wjazd, wyjazd 1 i 2? Oraz jak mam ominąć lub rozwiązać problem tego licznika? Czy jest coś takiego jak w PLC - counter, który mogę wykorzystać jednocześnie na wyjściu i wejściu np? Prosiłbym o jakieś porady.

W załączniku dodaję, jak to wygląda w tej chwili. Dodanie Feedback Node oraz Event reg było tylko w celu testów, ale dalej nie wiem jak to zrobić.
Załączniki
image_2020-12-29_154350.png

matowc1991
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2018 10:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jak zbudować licznik, którego wartość ma wpływ na case

Post autor: matowc1991 » 29 gru 2020 19:49

Hej,

Myślę, że warto zacząć od dobrego zapoznania się z materiałami o pętlach, rejestrach przesuwnych (shift register) i strukturach zdarzeń (event structure), bo na załączonym przykładzie widać trochę nieporozumienia w tych tematach :)

https://www.ni.com/getting-started/labv ... -registers
https://www.ni.com/pl-pl/support/docume ... ained.html
https://www.ni.com/pl-pl/support/docume ... bview.html

Podsyłam zrobiony na szybko prostszy przykład z jedną bramą i licznikiem - może posłuży za wskazówkę :)
Załączniki
brama screen.PNG
brama screen.PNG (10.79 KiB) Przejrzano 935 razy
brama - przyklad.vi
(10.76 KiB) Pobrany 33 razy

ODPOWIEDZ