Segragacja tematyczna postów.

Wszelkie sprawy związane z działaniem forum.
Awatar użytkownika
Meduza
Posty: 24
Rejestracja: 01 lut 2007 00:00
Lokalizacja: Ĺ

Segragacja tematyczna postów.

Post autor: Meduza »

Witam. Od pewnego czasu to forum jest dla mnie dużym wsparciem jak i żródłem wiedzy o pewnych rozwiązaniach realnych problemów bez względu na ich złożoność. Niemniej jednak zauważyłem że pytania o budowę struktury aplikcaji lądują w tematach ogólnych. Ot taki przykład. Czy istnieje zatem mozliwość automatycznej segregacji postów? Zdaję sobie sprawę że moje pytanie jest mało precyzyjne jednakże myślę taki mechanizm ułatwiłby życie zarejestrowanym użytkownikom. Pozdrawiam.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Segragacja tematyczna postów.

Post autor: bogdani »

Witam

Dziękuję za uwagę, ale co masz na myśli pisząc "automatyczna segregacja postów"? Ja staram sięprzenosić wiadomości, jeśli ewidentnie trafiły nie do tego działu co trzeba, jednak wszystko zależy od użytkowników.

Jeśli nie radzą sobie z podstawami typu przeszukanie forum czy trafienie w odpowiedni dział z pytaniem (wiem wiem, nie zawsze można, jesli temayka jest rozległa) to proszę nie wymagajcie za dużo.
Jeśłi chciałbym przestrzegać dokłądnie regulaminu, to musiałbym kasować wiadomości, a nie przenosić i upominać ...

Może jakieś podpowiedzi, jak skłonić użytkowników do myślenia ?

Pozdrawiam
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Meduza
Posty: 24
Rejestracja: 01 lut 2007 00:00
Lokalizacja: Ĺ

Re: Segragacja tematyczna postów.

Post autor: Meduza »

Jak zmusić do myślenia??? Tak na prawdę nie mam pojęcia. Może metoda bata i marchewki byłaby najlepsza hehe . Sam musze sprawdzić czy w złe działy postów nie wrzuciłem żeby nie wyjść odrobinę na hipokrytę :) Poprzez automatyczną segregację mam na myśli indetyfikację postów przez kluczowe słowa i przypisywanie ich do knkretnych kategorii :) Nie jestem pewien czy to by się sprawdziło na rozległość tematyki. Inną metodą może być taki przukładowy mechanizm: po kliknięciu "Nowy post" pojawia się ekran z Text Ring w którym są opcje gdzie ten post umieścić. podejrzewam że duża liczba użytkowników przegląda któryś dział i nagle ma pomysł na post, klika na nowy post, nie zwracając uwagi gdzie jest :) Niemniej jednak jeśli użytkownikom zależy na pewnej systematyce...
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Segragacja tematyczna postów.

Post autor: Mikrobi »

Wystarczy jeśli przeszukiwanie forum pozwala na znajdywanie wystąpień pewnych słów - tak jak na przykład "event" czy "modulacja".
Usprawiedliwiając nieco starterów na forum:
Praktyka wykazuje, że posty o postaci ogólnej ewoluują do postów o postaci szczególnej. Często są to właśnie zagadnienia dotyczące struktury aplikacji lub podobnych konkretnych tematów.
Wprowadzanie rozbudowanych mechanizmów identyfikacji pytania zanim zostanie ono zadane może być jednak dodatkowym utrudnieniem, ale ja tu tylko sprzą... moderuję znaczy się.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Awatar użytkownika
Meduza
Posty: 24
Rejestracja: 01 lut 2007 00:00
Lokalizacja: Ĺ

Re: Segragacja tematyczna postów.

Post autor: Meduza »

Hehe rozumiem :)
ODPOWIEDZ